SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF. 30 spektakli z Polski i całego świata

fot. Pexels

30 czerwca w Warszawie rozpocznie się dziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF. – Będziemy mogli zobaczyć aż 30 spektakli – zachęcał w RDC Łukasz Borkowski, członek rady artystycznej festiwalu.

Festiwal rozpocznie się 30 czerwca i potrwa tydzień. – ITSelF odbywa się co dwa lata – opowiadał gość audycji. Dodał, że w tym roku na widzów czeka aż 30 spektakli z kraju i całego świata.

Konkurs

Podczas Festiwalu międzynarodowe jury, w którego skład w tym roku wchodzą: Sarah Hickler, Danuta Stenka, Patrick Spottiswoode, Allan Starski,  oceni spektakle i przyzna nagrodę dla najlepszego spektaklu tegorocznej edycji festiwalu.  – W tym roku w konkursie biorą udział Belgia, Finlandia, Iran, Izrael, Peru, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Włochy i Polska – wyliczał Borkowski.

Dodał, że poza konkursem zobaczyć będzie można sztuki polskie i amerykańskie. – W repertuarze mamy spektakle ze wszystkich państwowych szkół teatralnych – zaznaczył gość Teresy Drozdy.

Wszystkie spektakle będą pokazywane z polskimi napisami – zachęcał gość audycji. – O wszystkim, co niezrozumiałe lub kontrowersyjne, będzie można porozmawiać w klubie festiwalowym – dodał Borkowski. Sprawdź program festiwalu.

Festiwal organizowany jest przez Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od pierwszej edycji Honorowy Patronat nad Festiwalem sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone