SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Miasto nie zdąży zrealizować decyzji komisji weryfikacyjnej ws. kamienic przy Hożej

fot. RDC

Stołeczny ratusz odpowiada w sprawie nieruchomości przy ul. Hożej. Przejęcie w zarząd tych trzech nieruchomości w siedem dni – jest niemożliwe. Zdaniem Ratusza nowelizacja ustawy nie uwzględnia innych norm prawnych.

Siedem dni to stanowczo za mało aby miasto mogło przejąć w zarząd trzy nieruchomości przy Hożej w Warszawie. Stołeczny ratusz odpowiada Komisji Weryfikacyjnej, która zarządziła zwrot dwóch kamienic i jednej działki. Ratusz dostał 14 dni na ustalenie nowych stawek czynszów. – Ale w tak krótkim czasie możemy jedynie podjąć podstawowe kroki – mówi Wojciech Latocha, wicedyrektor miejskiego biura mienia skarbu państwa.

Zdaniem stołecznego Ratusza nowelizacja ustawy o komisji – nie uwzględnia innych norm prawnych, dlatego nowelizacja wymaga gruntownych poprawek. – Zdaniem ratusza nowelizacja ustawy o komisji nie przewidziała wymaganych procedur prawnych by rozpocząć przejmowanie nieruchomości – mówi Agnieszka Kłąb z biura prasowego m. st. Warszawy.

Proces odszkodowań nie będzie możliwy do zrealizowania w najbliższym czasie – mówi Magdalena Młochowska pełnomocnik prezydent do spraw lokatorów budynków zwracanych.

Reprywatyzacją warszawskich nieruchomości przy ulicy Hożej 23/25, 25 i 25a komisja weryfikacyjna zajmowała się 16 listopada. Dwie kamienice i działkę przejął znany handlarz roszczeń Marek M. przejął za bezcen, bo prawa do śródmiejskiej kamienicy przy Hożej 25 kupił od prawowitych spadkobierczyń za 550 złotych.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone