SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Metro na Bemowo w czerwcu? Składy są już gotowe na kursy z pasażerami

Kiedy metro na Bemowo?/fot. RDC

Komplet dokumentów w sprawie odbioru bemowskiego odcinka metra w Warszawie został dziś złożony do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Teraz czekamy na ich decyzję – powiedziała rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Wprawdzie ostateczny termin oddania bemowskiego odcinka metra przypada na lipiec, to jest szansa, żeby warszawiacy skorzystali z nowych stacji wcześniej. Jak przekazała rzeczniczka ratusza, kompletna dokumentacja została już przekazana do WINB.

Metro na Bemowo jeszcze w czerwcu?

W pełnej gotowości jest też Metro Warszawskie. – Składy kursują już po nowych odcinkach. Zatrzymują się na nowych stacjach Ulrychów i Bemowo. Oczywiście bez pasażerów, którzy wysiadają na stacji Księcia Janusza – powiedziała rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń. – Pociągi kursują zgodnie z rozkładem – dodała.

Puste składy jadą na Bemowo, gdzie zawracają na torach odstawczych i wracają po pasażerów na stację Księcia Janusza. – Działamy już z pełną obsadą na stacjach, tak żeby dyżurni mogli zapoznać się z jej rozkładem. Natomiast maszyniści „uczą” się nowego odcinka – powiedziała Bartoń.

Na styku Woli i Bemowa powstał najkrótszy odcinek linii M2. Składa się on z nieco ponad dwóch i pół kilometra tuneli oraz dwóch stacji: Ulrychów – położonej w ciągu ul. Górczewskiej i Bemowo zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich przy dzielnicowym ratuszu. Za stacją Bemowo znajdują tory odstawcze dla pociągów metra.

Czytaj też:

Mieszkańcy gminy Tarczyn przeciwni asfaltowaniu leśnej drogi

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone