SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Metalowe pawilony na Pradze Północ. „Mamy z nimi problem”

fot. RDC

Urząd chce ich likwidacji, właściciele odwołują się do sądu. Chodzi o metalowe pawilony przy rondzie Starzyńskiego na warszawskiej Pradze Północ. Obiekty powstały w miejscu dawnego bazarku, który działał tam w latach 90.

Mamy z nimi problem – przyznał w audycji „Jest sprawa” w Radiu dla Ciebie Przemysław Łuszczki z Urzędu Dzielnicy Praga Północ. – Wszystkie te trzy pawilony mają nasze decyzje nakazujące je rozebrać. Problem polega na tym, że ci ludzie się odwołują do SKO, do sądu wojewódzkiego. Trwa proces – podkreślił.

Jesteśmy jednak dobrej myśli – dodał Łuszczki. – Gdzieś widzimy światełko w tunelu, że zbliżamy się do szczęśliwego zakończenia i rozwiązania problemu Ronda Starzyńskiego. Niestety dwa lata pandemii spowolniły działanie niektórych instytucji, dlatego trwa to dłużej –  tłumaczył.

Dzielnica musi zareagować

Obiekty stoją na terenie administrowanym przez Zarząd Dróg Miejskich. – Nie możemy jednak z tym nic zrobić – stwierdził rzecznik ZDM Jakub Dybalski. – Wszystkie trzy budy stoją tam na podstawie czasowego pozwolenia na budowę. Pozwolenie się skończyło. Teraz trzeba je wyegzekwować, przez organ, który je wydał, czyli w tym wypadku urząd dzielnicy – wyjaśnił.

Według danych w ubiegłym roku policja interweniowała w okolicach pawilonów 19 razy. W tym roku interwencji było sześć.

Posłuchaj całej audycji: Jest sprawa: metalowe budy szpecące miasto

Czytaj też: 

Trzy lata więzienia dla urzędnika z Pragi Płn. Miał oszukać na 730 tys. zł

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone