SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Radomka chce dziś zdobyć brąz MP. „Medal to wisienka na torcie”

fot. PAP/Piotr Polak

Postawić ostatni krok. Dziś czwarty mecz w ramach rywalizacji o brązowy medal mistrzostw Polski siatkarek. Radomka Radom zagra w Łodzi z ŁKS-em. Po trzech meczach zespół z Radomia prowadzi 2:1 i potrzebuje tylko jednego zwycięstwa. – Medal będzie dla nas wisienką na torcie – mówił w „Magazynie Sportowym” RDC dyrektor Radomki Łukasz Kruk.

Szampanów w Radomiu jeszcze nie mrożą. – Nie szykowaliśmy nic wielkiego. Oczywiście przedstawiciele ligi musieli przyjechać z medalami, bo taka jest tego konstrukcja. Byłem przekonany, że ŁKS tak łatwo nie odpuści. Walczymy dalej – mówił Łukasz Kruk nawiązując do sobotniego meczu, w którym Radomka przegrała z ŁKS-em 2:3.

Siatkarki z Radomia w sobotę mogły przypieczętować zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski, który zwieńczyłby znakomity dla nich sezon. Przegrały, ale w rywalizacji do trzech zwycięstw wciąż prowadzą – 2:1.

Poszczególne piłki, poszczególne niuanse zadecydowały, że jednak ŁKS przechylił szalę na swoja korzyść – zaznaczył Kruk.

Kolejna szansa we wtorek w Łodzi. – To jest taka wisienka na torcie jak zdobędziemy ten medal. A jak się nie uda, to i tak będzie ogromny sukces radomskiej siatkówki – przekonywał dyrektor Radomki na antenie Radia dla Ciebie.

Radomianki mają jeszcze dwie piłki meczowe. Jeśli nie uda się w Łodzi, ostatni mecz serii zostanie rozegrany w sobotę w Radomiu.

Mecz ŁKS – Radomka rozpocznie się dziś o 17:30. Jutro decydujący mecz o brąz rozegrają siatkarze Vervy Warszawa, którzy zmierzą się w Bełchatowie ze Skrą.

Posłuchaj:

Magazyn Sportowy: Radomka o krok od medalu mistrzostw Polski

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone