SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Radom. Mecze Radomiaka już z kibicami na trybunach

Stadion Radomiaka przy ul. Narutowicza/fot. Radomiak Radom

Mecze piłkarzy Radomiaka od czwartku odbywają się już z udziałem kibiców. Zgodę wydał wojewoda mazowiecki. Tym samym Konstanty Radziwiłł cofnął wcześniejszy zakaz wstępu publiczności na stadion przy Narutowicza. Był on podyktowany względami bezpieczeństwa i sytuacją epidemiologiczną w regionie radomskim.

Klub odwołał się od tej decyzji – mówi wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. – Wpłynęła do nas pozytywna opinia stacji sanitarno epidemiologicznej dotycząca tej sprawy. Wojewoda mazowiecki po zapoznaniu się z odwołaniem i opinią sanepidu postanowił pozytywnie rozpatrzyć wniosek klubu i uczylił swoją wcześniejszą decyzję w całości – dodaje Standowicz.

Długo staraliśmy się o zmianę decyzji wojewody – mówi rzecznik Radomiaka Damian Markowski. – Tymbardziej jesteśmy szczęśliwi, że od najbliższego pojedynku Zielonych z Wigrami Suwałki, który odbędzie się w najbliższy czwartek będą mogli przebywać kibice naszego klubu w liczbie nie większej niż 25 proc. pojemności naszego stadionu – dodaje rzecznik.

Oznacza to, że mecz obejrzą maksymalnie 1022 osoby. Kibice mogli pojawić się na czwartkowym meczu Radomiaka z Wigrami Suwałki – gospodarze wygrali 3:1. Przed wejściem na stadion musieli zdezynfekować dłonie. Obowiązywały też maseczki i zakaz gromadzenia się w zwarte grupy.

Czytaj też:

Otwarte boiska na okres wakacji, ale z obostrzeniami

Płock. Starostwo odwołuje pogotowie przeciwpowodziowe

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone