SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Jakie wakacyjne atrakcje oferują największe miasta na Mazowszu?

fot. UM Warszawa

Nadchodzi czas wakacji. Największe mazowieckie miasta przygotowały rozmaite atrakcje – szczególnie z myślą o dzieciach i młodzieży, choć dorośli również znajdą coś dla siebie. Przyjrzeliśmy się propozycjom w Warszawie, Płocku i Siedlcach.

Gotowanie przez zamrażanie, czyli warsztaty kulinarne, zajęcia plastyczne, wyjścia na basen – to część atrakcji, które czekać będą na najmłodszych mieszkańców Siedlec podczas tegorocznych półkolonii z Agencją Rozwoju Miasta. Te potrwają 5 dni – od 26 do 30 lipca. – Dzieci nie będą się nudzić – zapewnia Sylwia Kacprzak ARMS. – To są przede wszystkim zajęcia sportowe. Największą atrakcją jest całodniowa wycieczka do Bałtowa. Z pełnym wyżywieniem zwiedzanie Europarku, Juraparku, muzeum jurajskiego, oceanarium, kino 5D, rollercoaster, park rozrywki… – wymienia.

Półkolonie na sportowo z ARMS to wydarzenie komercyjne organizowane przez miejską spółkę. Koszt dla jednego dziecka to 750 złotych. Mogą w nich wziąć udział dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

Sportowo lub artystycznie w Płocku

Płock pomimo pandemii przygotował mnóstwo atrakcji dla dzieci pozostających w mieście podczas wakacji. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki od końca czerwca zaprasza na plenerowe spotkania pod nazwą Napowietrzacz Kultury – mówi Inga Kujawa-Zawadzka, kierownik Referatu Kultury w płockim ratuszu. – Spotkania będą weekendowe i za darmo. Na świeżym powietrzu, na terenie Ośrodka Kultury i Sztuki. W ramach tych spotkań będą koncerty, warsztaty, animacje dla dzieci i dorosłych. Za chwilę ruszy nabór na warsztaty artystyczno-profilaktyczne „Wybieram sztukę” – informuje.

Płocka Galeria Sztuki w lipcu i sierpniu organizuje warsztaty rodzinne „Archeo”. Jego uczestnicy będą się mogli wcielić się w rolę archeologa. Będą również warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Dziwostwory”. – To ukłon w kierunku Stanisława Lema – podkreśla Kujawa-Zawadzka.

Warsztaty są nieodpłatne. Wszystkie imprezy będą się odbywały w reżimie sanitarnym.

Stołeczne „Lato w mieście”

Trwają zapisy dzieci na „Lato w mieście” w Warszawie. Akcja przez pandemię będzie okrojona i potrwa od 28 czerwca do 31 sierpnia. Wyjścia do muzeów, do Centrum Nauki Kopernik, czy do ZOO. Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą PESEL-u dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów wakacyjnych, należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z 9 jednotygodniowych turnusów, które trwają od poniedziałku do piątku. Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 14 czerwca o godzinie 16:00.

Zapisy na stronie warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

Czytaj też:

Ruszyły zapisy na „Lato w Mieście” w Warszawie. Jak dołączyć do akcji?

Coraz więcej mazowieckich kąpielisk otwartych. Sprawdzamy stan wody

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone