SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mazowieccy lekkoatleci walczą w weekend o medale w Toruniu

Wiktor Suwara został sportowcem sierpnia na Mazowszu w plebiscycie RDC w 2019 roku/fot. Wiktor Suwara/Instagram

Cel: medal lub chociaż rekord życiowy. Mazowieccy biegacze mają ambitne plany na halowe mistrzostwa Polski, które odbędą się w ten weekend. Zawody w Toruniu są jednak tylko przystankiem do jeszcze większych wyzwań – z najważniejszym, czyli Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Radomianka Martyna Kotwiła nie owija w bawełnę. – Każdy chce wygrać, nie jadę tam z myślą o trzecim czy drugim miejscu, każdy walczy o złoto – mówi Kotwiła.

Warszawiak Wiktor Suwara w oczekiwaniach jest trochę bardziej zachowawczy. – Na pewno załapać się na finał i ustanowić życiówkę – mówi lekkoatleta.

Koronnym dystansem młodej sprinterki z Radomia jest 200 metrów. W swoim dorobku ma już złoto halowych mistrzostw sprzed dwóch lat. Suwara też ma w dorobku złote medale tyle, że na 400 metrów. Mistrzostwa krajowe w Toruniu to tylko pierwszy ważny cel. Suwara marzy, by na początku marca wystąpić w tym samym mieście, ale w mistrzostwach kontynentu.

Nie ukrywam, że tutaj szanse na medal są dosyć spore dla naszej ekipy, wiec fajnie byłoby załapać się do tej sztafety – mówi Suwara.

By marzenie zrealizować, musi jednak w weekend wywalczyć miejsce w sztafecie. Kotwiła z czempionatu zrezygnowała, bo myśli już o lecie. To jej ostatni sezon jako młodzieżowca, więc chce zdobyć medal mistrzostw do 23. roku życia, a później zakwalifikować się na igrzyska.

Dokładnie tak, to byłoby spełnienie marzeń – mówi radomianka. To ostatnie marzenie o występie w Tokio dzieli z Wiktorem Suwarą.

Halowe Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę. Europejskie mistrzostwa rozpoczną się 5 marca. Igrzyska w Tokio odbędą się na przełomie lipca i sierpnia.

Czytaj też: Kto wygra derby Mazowsza? „U nas faworytem zawsze jest gospodarz”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone