SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Matty Cash coraz bliżej kadry. Jest kluczowy podpis wojewody

fot. Flickr/Matty Cash/Facebook

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał akt uznania polskiego obywatelstwa dla 24-letniego piłkarza Aston Villi Matty’ego Casha – poinformował na Twitterze prezes PZPN Cezary Kulesza. Uroczystość odbyła się w obecności prezydenta Andrzeja Dudy.

„W piątek rozmowa z Prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, a dziś decyzja o uznaniu obywatelstwa Matty’ego Casha. Gratuluję i życzę powodzenia na boisku!” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

„Dziękuję Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za piątkowe spotkanie, w efekcie którego Wojewoda Konstanty Radziwiłł podpisał dziś akt uznania obywatelstwa RP dla Matty’ego Casha. Cieszymy się, że zawodnik będzie wkrótce do dyspozycji selekcjonera Paulo Sousy” – przekazał szef PZPN Cezary Kulesza.

Urodzony w Slough pod Londynem piłkarz polskiego pochodzenia zamieścił dwa osobne wpisy po polsku, skierowane do prezydenta oraz prezesa PZPN. „Dziękuję, Panie Prezydencie. To zaszczyt i niezwykle ważna chwila dla mnie i mojej rodziny. Na boisku dam siebie wszystko. Do boju Polsko!” – napisał w pierwszym, a w drugim dodał: „Dziękuję, Panie Prezesie, za okazaną pomoc. Już nie mogę doczekać się, kiedy założę koszulkę z orłem na piersi”.

Mający polskie pochodzenie Cash to urodzony w Slough pod Londynem boczny obrońca, mogący występować również jako skrzydłowy. Do 2020 roku grał w Nottingham Forest, skąd przeszedł do Aston Villi. W piątek wieczorem Sousa obserwował jego występ na stadionie Arsenalu Londyn. Ekipa z Birmingham przegrała 1:3.

Selekcjoner Sousa nie ukrywał, że zależy mu na pozyskaniu Casha do kadry. Być może piłkarz będzie już do jego dyspozycji na listopadowe mecze eliminacji mistrzostw świata 22 z Andorą i Węgrami.

Czytaj też:

Polacy zostają w grze o mundial! Cenna wygrana w Tiranie [ZOBACZ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone