SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Masowe szczepienia na COVID-19 w Warszawie. Ruszyła rejestracja

Szczepienia przeciw COVID-19/fot. PAP/EPA/Attila Balazs

W czwartek około 21:00 rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 w stołecznych punktach szczepień powszechnych. Jak przekazała w rozmowie z Radiem dla Ciebie wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, w przypadku poprawy dostępności szczepionek, punkty będą funkcjonować całodobowo.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

ZOBACZ MAPĘ PUNKTÓW SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 NA MAZOWSZU

Bardzo się cieszymy, bo dostaliśmy w końcu z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych tzw. ofertę szczepionkową dla naszych czterech warszawskich punktów szczepień powszechnych i dziś około godziny 21:00 zapraszamy do rejestracji – przekazała w czwartek po południu odpowiedzialna w stołecznym ratuszu za kwestie ochrony zdrowia wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Największy spośród czterech szykowanych do otwarcia punktów szczepień powszechnych będzie zorganizowany na Stadionie Legii (przy ul. Łazienkowskiej 3). Pozostałe trzy punkty powstaną na Białołęce (w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21), Targówku (w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25) i w Wawrze (w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1).

Chcemy szczepić 60 tysięcy osób tygodniowo. Ta oferta na najbliższe dni, którą otrzymaliśmy, to 30 tysięcy szczepionek tygodniowo, a więc bardzo dobra. Będziemy szczepić preparatami firmy Pfizer oraz firmy Johnson & Johnson – mówiła Kaznowska.

W punktach niewykluczone są tzw. białe noce – szczepienia miałyby być trwać przez całą dobę. – Planujemy je, jeśli poprawi się dostępność szczepionek. Na pierwszy okres rozruchu dostaliśmy 50 procent naszych mocy przerobowych. Jeżeli te dostawy będą się zwiększać, a z tego co słyszymy mają się zwiększać z końcem maja i początkiem czerwca, planujemy szczepić siedem dni w tygodniu i planujemy też białe noce – wskazała wiceprezydent Warszawy.

Władze miasta deklarują, że punkty zaczną działać 14 maja. Już teraz można zgłosić się do pomocy w ich obsłudze. Jeśli ukończyłaś/eś 18. rok życia – zgłoś się na wolontariat i pomóż w akcji #WarszawaSzczepi – przekazał ratusz. Do zadań wolontariuszy będzie należeć m.in. wsparcie organizacyjne punktów szczepień w sprawnej obsłudze osób, udzielanie informacji osobom zgłaszającym się do punktu, kierowanie osób do odpowiednich stanowisk i gabinetów wewnątrz punktu czy pomoc przy wypełnianiu formularzy. Wszystkie informacje na temat tego, jak to zrobić, dostępne są TUTAJ.

Ponadto miasto uruchomiło stronę internetową, na której można znaleźć wszelkie informacje na temat szczepień w stolicy. Znajdują się tam także formularze aplikacyjne dla personelu medycznego oraz przekierowania do stron, gdzie można dokonać rejestracji na szczepienie. Od 14 maja w stolicy uruchomiona będzie również specjalna linia autobusowa kursująca z centrum do punktu szczepień.

Czytaj też:

COVID-19. Masowe szczepienia w Warszawie od 14 maja, w 4 punktach

Przasnysz. Ruszył pilotażowy punkt masowych szczepień na COVID-19

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone