SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Masa” zatrzymany. Chodzi o wyłudzanie kredytów i korupcję

fot. Pixabay

Jarosław S. ps. Masa, słynny świadek koronny w procesie gangu pruszkowskiego, został w środę zatrzymany przez funkcjonariuszy łódzkiego Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Oprócz niego w ręce służb wpadło jeszcze pięć osób.

Śledztwo w sprawie wyłudzeń kredytów, korupcji i powoływania się na wpływy w komendzie policji w Łodzi prowadzą prokuratorzy z wydziału zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie.

Maciej Florkiewicz z Prokuratury Krajowej w Lublinie powiedział, że w środę zatrzymano w tej sprawie sześć osób. Są wśród nich funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, urzędnik z urzędu celno-skarbowego w Łodzi oraz Jarosław S. ps. „Masa”, który ma status świadka koronnego. – Sprawa nie dotyczy żadnego z postępowań, w których jest on świadkiem koronnym – zaznaczył Florkiewicz.

Jak dodał, dokonano kilkunastu przeszukań na terenie województwa mazowieckiego, łódzkiego i opolskiego w miejscach pobytu i zamieszkania osób podejrzanych, w prowadzonych przez nich firmach i w miejscach pracy.

Przesłuchania

Zatrzymane osoby będą przesłuchiwane w środę i prawdopodobnie także w czwartek. Florkiewicz powiedział, że planowane jest przedstawienie zarzutów dotyczących wielu oszustw na szkodę banków na łączną kwotę 660 tys. zł – chodzi o wyłudzenia kredytów i pożyczek na podstawie nierzetelnych dokumentów. Zarzuty mają też dotyczyć przyjmowania i wręczania łapówek funkcjonariuszom publicznym, a także powoływania się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Zatrzymanie Jarosława S., ps. „Masa”, i innych osób to wynik wielomiesięcznej pracy funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Policji, czego efektem była decyzja prokuratury o zatrzymaniu i postawieniu zarzutów – powiedział PAP rzecznik prasowy KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone