SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Marcin Wicha laureatem Nagrody im. Witolda Gombrowicza

fot. RDC

Marcin Wicha, autor książki, zatytułowanej „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” został laureatem konkursu literackiego im. Witolda Gombrowicza. Do nagrody za najlepszy debiut prozatorski nominowano pięciu spośród 75 autorów. Konkurs to wspólny projekt muzeum pisarza i władz Radomia.

Zwycięska powieść opowiada o relacjach z najbliższymi, którzy odeszli i układaniu świata na nowo po ich śmieci. Zdaniem Marcina Wichy, zarówno książka, jak i proces pisania to rzeczy niezwykle osobiste.

Nagrodzona książka opowiada o pożegnaniach z najbliższymi – rodzicami, którzy w sposób nieuchronny od nad odchodzą. I o pamięci o nich – mówi autor.

Pięć nominacji

Jak mówi przewodniczący kapituły prof. Jerzy Jarzębski, nagrodzona książka jest wartościowa nie tylko po względem literackim.

W sumie nominowano pięciu autorów – Grzegorza Bogdałę za „Florydę” (Wydawnictwo Czarne), Aleksandrę Lipczak za książkę „Ludzie z Placu Słońca” (Wydawnictwo Dowody na Istnienie), Adama Robińskiego, autora „Hajstry. Krajobrazu bocznych dróg” (Wydawnictwo Czarne), Pawła „Pablopavo” Sołtysa za „Mikrotyki” (Wydawnictwo Czarne) oraz Marcina Wichę za „Rzeczy, których nie wyrzuciłem (Wydawnictwo Karakter).

Nagrodę, na która składa się 40 tysięcy złotych i gombrowiczowska lornetka, przyznano po raz trzeci. Konkursowi patronuje żona nieżyjącego pisarza – Rita Gombrowicz.

Czytaj też:

Koncerty, dyskusje i nocnik. Finał Opętanych Literaturą

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone