SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Od piątku 12 punktów

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie

Ma działać na wyobraźnię kierowców. Ruszyła czwarta edycja policyjnej mapy wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Choć dopiero wakacje się zaczęły, to już zaznaczonych jest 12 punktów, a za każdym z nich kryje się ludzka tragedia.

Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze. Codziennie na stronie policji, w mediach społecznościowych, zaznaczane będą miejsca wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Mapa na telebimach

Aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma zwracać uwagę na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg.

Kolejny raz, w promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, włączyła się firma Screen Network S.A., która na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetlać będzie mapę z aktualnymi danymi.

Od początku wakacji w całej Polsce doszło do 12 wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Czytaj też:

Na przejeździe kolejowym koło Szydłowca zginął motorowerzysta

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone