SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Magia świąt na ekranie – filmy, bez których nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia

fot. Pexels

Są takie filmy, bez których nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia. Wspólne wieczory z rodziną nierzadko odbywają się w towarzystwie perełek kinematografii, które oglądane rok w rok – nie nudzą się wcale.

Chociaż widzieliśmy je już setki razy, nie sposób wyobrazić sobie świąt bez konkretnych pozycji filmowych. Oglądane w towarzystwie przyjaciół i rodziny, dla wielu z nas są stałym elementem bożonarodzeniowej atmosfery.

Filmy dzieciństwa

Świąteczne filmy uwielbiamy za ciepło i wspomnienia, które w nas rozbudzają. Niezaprzeczalnym faworytem jest „Kevin sam w domu” oraz „Kevin sam w Nowym Jorku”. To filmy, które pamiętamy z dzieciństwa, ich rodzinny charakter niezaprzeczalnie kojarzy się z świąteczną atmosferą. – Jedną z grup świątecznych filmów są te, w których pojawiają się charakterystyczne akcenty, to one najbardziej nam się ze świętami kojarzą – powiedziała na antenie RDC Anna Bielak. Jak dodała, druga grupa to filmy, które mimo braku elementów Bożego Narodzenia, nadal są doskonałe w tym okresie. – Są to filmy, które pamiętamy z dzieciństwa, które mają w sobie pewien urok, a my w tym okresie chcemy oglądać przede wszystkim dobre i klimatyczne obrazy – dodała.

Kevin w czołówce

– Wszystkie filmy świąteczne, o których myślę, to właśnie filmy mojego dzieciństwa – podkreśliła Anna Serdiukow, wśród ulubionych filmów wymieniając opowieści o Kevinie. – To filmy, które kojarzą mi się z domem i rodziną. To właśnie klucz do idealnego repertuaru filmowego w tym szczególnym czasie – dodała. Właśnie ze względu na magię, jaką oferuje świąteczne kino familijne, tak chętnie sięgamy po znane nam już bardzo dobrze obrazy – by poczuć znajomą atmosferę domowego ciepła.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone