SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Maciej Sulęcki „Sportowcem Roku” w plebiscycie Radia dla Ciebie [ZOBACZ]

Maciej Sulęcki Sportowcem Roku na Mazowszu/fot. Piotr Deszkiewicz

Pięściarz Maciej Sulęcki „Sportowcem Roku 2019 na Mazowszu” w plebiscycie „Magazynu Sportowego Radia dla Ciebie”. Za nami uroczysta gala w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, podczas której poznaliśmy wyniki głosowania słuchaczy. Za pośrednictwem strony www.rdc.pl internauci wybierali spośród dwunastu kandydatów. Pochodzący z Warszawy pięściarz uzyskał prawie 30 procent wszystkich głosów.

To jest niesamowita nagroda, niesamowity motor napędowy do osiągania sukcesów i ciężkiej pracy na ten rok. Wydaje mi się, że na ten puchar każdy z nas zasługuje jednakowo, ponieważ wkładamy mnóstwo pracy w to, co robimy – powiedział tuż po ogłoszeniu wyników Maciej Sulęcki.

Pięściarz podkreślił, że dla niego 2019 rok stał pod znakiem wzlotu i upadku. Dodał, że ma nadzieję na kolejne nominacje w plebiscycie RDC.

Internauci wybrali go spośród 12 kandydatów, którymi byli laureaci comiesięcznych plebiscytów „Sportowiec Miesiąca”. W marcowym głosowaniu pięściarz z Warszawy zgromadził 50 procent głosów. W plebiscycie „Sportowiec Roku” Sulęcki uzyskał natomiast prawie 30 procent wszystkich głosów. Na podium wyprzedził Igę Świątek i Bartosz Kwolka.

Nagrodę specjalną odebrał jedyny Polak w motorowodnej Formule 1H2O – Bartek Marszałek, który miniony sezon zakończył na najwyższym w karierze 5. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Sukces okupiony kontuzją

Sulęcki stoczył 15 marca w Filadelfii walkę, w której pokonał Amerykanina Gabriela Rosado. Polak dwa razy posłał przeciwnika na deski. Niestety zwycięstwo okupił kontuzją. – Mechanicznie ręka jest zdrowa. Dźwigam ciężary, trenuję. Jednak w momencie uderzenia czuję ból – tłumaczył Sulęcki w „Magazynie sportowym RDC”.

Kontuzja postawiła pod znakiem zapytania jego kolejną walkę, ostatecznie jednak w czerwcu „Striczu” stoczył bój o pas mistrza świata, ale przegrał z Amerykaninem Demetriusem Andrade. Jak sam mówi, w 2020 roku nie wyklucza przeprowadzki do Stanów Zjednoczonych i podejścia do kolejnej walki o pas.

Posłuchaj rozmowy:

Magazyn sportowy: Maciej Sulęcki o planach na najbliższe walki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone