SŁUCHAJ ONLINE
MENU

M. Sulęcki zawalczy o pas mistrza świata. „Czekałem całe życie”

fot. RDC

Słynny promotor Eddie Hearn potwierdził, że Amerykanin Demetriusa Andrade zmierzy się z Maciejem Sulęckim w walce o pas mistrza świata federacji WBO w kategorii średniej. Starcie może odbyć się 22 lub 29 czerwca.

Dla pięściarza z Warszawy walka z mistrzem świata Demetriusa Andrade to życiowa szansa. Maciej Sulęcki przyznał w rozmowie z RDC, że na taką propozycję czekał całe życie.

Mam kolejną dużą walkę. Czekałem na nią całe życie. Nie jest tak, jak niektórzy mówią, że nie potrzeba mi dwóch walk z mocnym rywalem z rzędu, że muszę odpocząć. Dla mnie to głupie – przekonywał Sulęcki.

Przepustką do walki o pas było poprzednie starcie Sulęckiego. „Striczu” 15 marca pokonał na punkty Gabriela Rosado. Niestety, po tym pojedynku Polak odniósł kontuzję prawej ręki, z którą zmaga się do dziś. – Wszystko się okaże, kiedy uderzę w worek. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Mechanicznie ręka jest zdrowa. Nie ma konieczności wsadzenia jej w gips. Ból pojawia się w momencie uderzenia – tłumaczy pięściarz.

Do niedawna Maciej Sulęcki trenował pod okiem Andrzeja Gmitruka. Po śmierci legendarnego trenera „Striczu” współpracuje z Piotrem Wilczewskim, z którym wygrał ostatnią walkę przeciwko Rosado w Filadelfii.

Pięściarz znad Wisły w 29 zawodowych pojedynkach górą był aż 28 razy.

Czytaj też:

M. Sulęcki vs. D. Andrade. Znamy datę walki o pas mistrza świata

M. Sulęcki trzeci w rankingu WBO. Walka z Andrade o pas w czerwcu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone