SŁUCHAJ ONLINE
MENU

M. Sulęcki pokonał G. Rosado. Zawalczy o mistrzostwo świata

fot. WBO

Maciej Sulęcki wygrał w Filadelfii na punkty z Gabrielem Rosado i wkrótce ma walczyć o mistrzostwo świata WBO w wadze średniej z innym amerykańskim bokserem Demetriusem Andrade.

Do walki Andrade-Sulęcki miało dojść w styczniu w Nowym Jorku. – Wszystko było już dogadane. Nagle, z dnia na dzień, dowiedziałem się, że tej walki nie będziepowiedział w grudniu ubiegłego roku w „Magazynie sportowym RDC” Sulęcki. Amerykanin wybrał innego rywala – Artura Akawowa, którego pokonał przez techniczny nokaut.

Sulęcki ostatecznie walczył z Rosado. W nocy z piątku na sobotę czasu polskiego, po 10 rundach, triumfował 95:91, 95:91, 95:93 i zdobył pas WBO International.

Przed kilkoma dniami znany promotor Eddie Hearn zapowiedział, że zwycięzca walki na gali organizowanej przez jego „Matchroom Boxing” może już wkrótce (prawdopodobnie w połowie czerwca) spotkać się z czempionem World Boxing Organization, niepokonanym na zawodowych ringach Andrade (27-0).

Problemy w przedostatniej rundzie

Sulęcki wykonał swój plan, choć nie bez kłopotów, i jest bardzo blisko mistrzowskiej szansy. W walce z Rosado już w pierwszej rundzie miał rywala na „deskach”. Potem potyczka nieco się wyrównała, ale w ósmej odsłonie pięściarz z Filadelfii znów znalazł się na macie ringu.

Niespodziewanie w przedostatniej rundzie to Polak przeżywał duże problemy. Rosado zaatakował i Sulęcki był dwukrotnie liczony. Podopieczny trenera Piotra Wilczewskiego zdołał przetrwać najtrudniejsze momenty, a w ostatnim starciu obronił wypracowaną wcześniej przewagę punktową.

Nie wiem, co się stało w dziewiątej rundzie. Zachowałem się głupio, niepotrzebnie wdałem się w bójkę. Jestem gotowy na walkę z Andrade – stwierdził pochodzący z Warszawy Sulęcki, który ma na koncie 28 wygranych i jedną porażkę; rekord Rosado 24-12-1.

Popularny „Striczu” do walki przeciwko Rosado przygotowywał się za oceanem pod okiem trenera Piotra Wilczewskiego, który zastąpił zmarłego w listopadzie Andrzej Gmitruka.

Sulęcki na zawodowych ringach stoczył z kolei 28 pojedynków. Przegrał tylko raz. W kwietniu tego roku na punkty pokonał go Amerykanin Daniel Jacobs.

Mistrzem Europy kategorii średniej jest Kamil Szeremeta. Tydzień temu białostoczanin zachował pas, wygrywając w Grande-Synthe koło Dunkierki jednogłośnie na punkty z Francuzem Andrew Francillette.

Czytaj też:

M. Sulęcki nie powalczy o pas mistrza świata. „Wszystko było dogadane”

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: Maciej Sulęcki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone