SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

M. Sulęcki: czuję ból, walka o pas pod znakiem zapytania

fot. RDC

Nadgarstek na drodze do spełnienia marzeń. Pięściarz Maciej Sulęcki ma w czerwcu walczyć o pas mistrza świata federacji WBO z Demetriusem Andrade. Niestety, na przeszkodzie może stanąć kontuzja ręki, której nabawił się podczas marcowego pojedynku z Gabrielem Rosado.

Po mocnym uderzeniu Polaka, w ósmej rundzie walki z Gabrielem Rosado przeciwnik padł po raz drugi na deski. – Powinienem tę walkę skończyć, ale wszedł mi w rękę straszny ból. Myślałem, że jest złamana. Była bardzo spuchnięta – mówił pochodzący z Warszawy pięściarz w „Magazynie sportowym RDC”.

Ból w momencie uderzenia

Sulęcki mimo kontuzji wygrał. To zwycięstwo otworzyło mu drogę do walki o upragniony tytuł z Amerykaninem Demetriusem Andrade. Znów jednak pojawiło się „ale”. – Mechanicznie ręka jest zdrowa. Dźwigam ciężary, trenuję. Jednak w momencie uderzenia czuję ból – tłumaczył Sulęcki.

To drugie podejście Sulęckiego do pojedynku o mistrzostwo świata. Pierwszy raz Polak miał walczyć o pas w styczniu. Wówczas walka została odwołana przez amerykańskiego promotora Eddiego Hearna.

„Tylko jeśli będę gotowy”

Pojedynek ma sens, tylko w przypadku, gdy będę w idealnej dyspozycji – mówił pięściarz. – Takiej walki nie ma co brać na hura. Andrade to nie Gołowkin czy Canelo (Saúl Álvarez – red.). Jestem w stanie wygrać, ale tylko gdy będę w pełni sił – dodał.

Teraz Sulęckiego czeka wizyta u lekarza oraz spotkania z promotorem i trenerem. Decyzja dotycząca gotowości do walki o pas ma zapaść do końca tygodnia.

Sulęcki stoczył na zawodnym ringu 29 walk, wygrał 28.

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: Maciej Sulęcki przed walką o pas mistrza świata

Czytaj też:

M. Sulęcki trzeci w rankingu WBO. Walka z Andrade o pas w czerwcu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone