SŁUCHAJ ONLINE
MENU

M. Kuchciński: w sobotę pogrzeb premiera Jana Olszewskiego

fot. PAP/Radek Pietruszka

Pogrzeb byłego premiera Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę, a żałoba najpewniej będzie trwała od czwartku do soboty – poinformował w poniedziałek marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Pogrzeb przygotowuje premier i Kancelaria Premiera.

Żałoba najpewniej będzie trwała od czwartku do soboty, natomiast pogrzeb odbędzie się w sobotę – mam nadzieję z pełną powagą dokonaną przez wszystkich Polaków – powiedział Kuchciński.

Ostatnie wspomnienie

Marszałek Sejmu ocenił też, że Jan Olszewski swoją postawą pokazał, jak „Polacy powinni służyć narodowi, ojczyźnie i całej Polsce”.

Pytany o ostatnie wspomnienie związane z premierem Olszewskim, marszałek Sejmu nawiązywał do jego działalności w latach 90-tych. – Wcześniej znany był nam jako jeden z twórców polskiego porozumienia niepodległościowego i potem doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego – mówił marszałek Sejmu.

– Bez przerwy można powiedzieć, wiedzieliśmy, poprzez pośredników – Piotra Naimskiego czy Antoniego Macierewicza, że interesował się życiem publicznym, że patrzył z troską na przyszłość Polski i że wspierał naszą pracę na rzecz umacniania Polski – dodał Kuchciński.

Konieczna żałoba

Prezydent Andrzej Duda podkreślił w piątek, że pożegnanie Jana Olszewskiego wymaga stosownej powagi, a zarządzenie żałoby narodowej uważa za konieczne.

Jan Olszewski zmarł w piątek w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Czytaj też:

B. Spychalski: szczyt bliskowschodni nieprzypadkowo odbywa się w Polsce

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone