SŁUCHAJ ONLINE
MENU

M. Kierwiński: B. Budka to nowa jakość, oddam na niego swój głos

Marcin Kierwiński/fot. RDC

– Bardzo wysoko oceniam pracę Grzegorza Schetyny, ale etap jego przywództwa dobiegł końca – podsumował poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński. W „Polityce w południe” na antenie RDC oznajmił, że w wewnętrznych wyborach poprze Borysa Budkę. Pierwsza tura głosowania odbędzie się 25 stycznia, a delegaci będą wybierać spośród sześciorga kandydatów.

Najbliżej mi do Borysa Budki i to na niego oddam głos, doceniając w stu procentach to, co zrobił Grzegorz Schetyna. Uważam, że to były dobre cztery lata dla Platformy Obywatelskiej, potrzebny jest jednak nowy impuls, nowa jakość. Uosabia ją Budka – mówił w RDC Marcin Kierwiński  – poseł, szef warszawskich struktur PO.

Poparcie Marcina Kierwińskiego jest ważne, bowiem to właśnie mazowieckie struktury partii mają głównie zadecydować o tym, kto zostanie nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Jak ustalił „Wprost”, w wyborach udział wezmą wszyscy aktywni członkowie, którzy nie mają wobec partii zaległości finansowych. Oficjalnie PO liczy około 33 tysięcy członków. Ale zgodnie z ustaleniami dziennikarzy tygodnika, tylko 20 procent z nich płaci regularnie partyjne składki, głównie z Mazowsza.

Oprócz Borysa Budki w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej startują: namaszczony przez Grzegorza Schetynę na następcę, były minister obrony, poseł Tomasz Siemoniak, była minister sportu, posłanka Joanna Mucha, były szef MSW, poseł Bartłomiej Sienkiewicz, były minister kultury i senator Bogdan Zdrojewski i były minister zdrowia, obecnie europoseł – Bartosz Arłukowicz.

Pierwsza tura wyborów na szefa PO 25 stycznia.

Posłuchaj:

Polityka w południe: Marcin Kierwiński

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone