SŁUCHAJ ONLINE
MENU

M. Jóźwiak: najsłabszym punktem Legii w meczu z Cracovią był trener

fot. RDC

Wypadek przy pracy, czy słaba forma mistrza Polski? Legia przegrała w niedzielę w Warszawie z Cracovią 0:2. By nadal liczyć się w grze o mistrzostwo stołeczni muszą z porażki wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Bez dwóch zdań to był fatalny mecz Legii – mówił w „Magazynie sportowym” RDC Marek Jóźwiak, były piłkarz wojskowych i reprezentacji Polski. – Ten mecz nie wyszedł drużynie gospodarzy. Cracovia przyjechała dobrze zorganizowana, miała plan na to spotkanie. Stołeczni nie mieli pomysłu na grę – dodał.

Nerwy na wodzy

Winę za słaby mecz, zdaniem Jóźwiaka, w dużej mierze ponosi trener Ricardo Sa Pinto. – Trener nie potrafi utrzymać nerwów na wodzy. To najsłabszy punkt ekipy. Powinien zachować spokój, doradzić zawodnikom w stanowczych słowach, lecz bez niepotrzebnych słów, gestów – stwierdził Jóźwiak.

Sa Pinto po meczu nie podał ręki trenerowi gości Michałowi Probierzowi, a winę za słaby występ zrzucił na zły stan murawy oraz na pracę sędziów. – Winy trzeba jednak szukać gdzie indziej – przekonywał były obrońca Legii. – To spotkanie pokazało, że Sa Pinto musi znaleźć inne rozwiązanie niż ciągła gra z kontry. Ten zespół ma potencjał. Można znaleźć inną opcję w ataku – dodał Jóźwiak.

Wyjazd do Poznania

Czasu na poprawki jest niewiele. Już w sobotę Legię czeka mecz z Lechem w Poznaniu. Po 22 kolejkach mistrzowie Polski zajmują drugie miejsce w tabeli ekstraklasy. Do prowadzącej Lechii Gdańsk tracą cztery punkty.

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: porażka Legii w pierwszym wiosennym meczu u siebie

Czytaj też:

Porażka Legii w pierwszym wiosennym meczu u siebie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone