SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

M. Gosiewska: otwarcie firm wpłynie na sprawność procesu szczepień

Małgorzata Gosiewska/fot. RDC

Znoszenie obostrzeń jest powiązane z programem szczepień – mówiła w „Poranku RDC” Małgorzata Gosiewska. Wicemarszałek Sejmu odniosła się do przedsiębiorców, którzy coraz częściej skarżą się na obowiązujące restrykcje i zapowiadają otwarcie swoich firm już po feriach. To zdaniem Gosiewskiej może spowodować wzrost zakażeń.

Żeby przeprowadzić w normalnych warunkach program szczepień, służba zdrowia musi być wydolna – tłumaczyła Małgorzata Gosiewska. – To gwarantuje utrzymanie takiego stanu zachorowań, jaki mamy obecnie. Jeśli będzie wzrost, to będzie to po prostu rzutowało na sprawną akcję przeprowadzania szczepień, a tym samym opóźni możliwość prowadzenia normalnego biznesu, normalnego funkcjonowania – dodała.

Swój protest zapowiedzieli m.in. restauratorzy z Legionowa. Zapowiadają, że w poniedziałek otworzą swoje lokale dla gości, pomimo przedłużenia obostrzeń do 31 stycznia.

Szczepienia na WUM

Wicemarszałek Sejmu odniosła się również do kontrowersji dotyczących szczepień na COVID-19 osób poza kolejnością na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w związku ze sprawą oczekuje dymisji rektora, prof. Zbigniewa Gacionga. Zdaniem Małgorzaty Gosiewskiej, uczelnia powinna zachować niezależność i wyciągnąć konsekwencje w ramach wewnętrznych działań. – Pan rektor powinien wiedzieć, jak należy zachować się w takiej sytuacji. Z drugiej strony są instytucje, jak na przykład senat uczelni, które powinny reagować – mówiła Gosiewska.

Rektor WUM przekazał, że nie zamierza ustąpić ze stanowiska. „W poczuciu odpowiedzialności za reformę uczelni i dając świadectwo odwagi cywilnej, odmawiam spełnienia oczekiwań ministra zdrowia” – czytamy w oświadczeniu.

Czytaj też:

Bunt restauratorów z Legionowa. Chcą otworzyć lokale dla gości

Szczegółowy kalendarz szczepień przeciwko COVID-19 [SPRAWDŹ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone