SŁUCHAJ ONLINE
MENU

M. Gosiewska dla RDC o roli wicemarszałka: zaszczyt i wyzwanie

fot. RDC

– To wielki zaszczyt i wielkie wyzwanie – mówiła w „Poranku RDC” Małgorzata Gosiewska z Prawa i Sprawiedliwości. W środę została wybrana na nowego wicemarszałka Sejmu. Zastąpiła na tym stanowisku Beatę Mazurek, która uzyskała mandat w Parlamencie Europejskim.

Gosiewska to członek-założyciel Prawa i Sprawiedliwości, doradca ds. polityki wschodniej prezydenta RP, śp. prof. Lecha Kaczyńskiego, pomysłodawczyni systemowej pomocy humanitarnej w rejonach konfliktów zbrojnych, w tym projektów specjalnych.

„Dam radę”

To też organizatorka wyjazdów wakacyjnych dla poszkodowanych w wojnie dzieci gruzińskich, a także dla młodych Palestyńczyków ze Strefy Gazy. Wicemarszałek w rozmowie z Grzegorzem Chlastą zapewniała, że jest gotowa do ciężkiej pracy.

Przyznam, że przeżyłam ten dzień dość mocno. To wielki zaszczyt, duże wyzwanie. Dodatkowe obowiązki mnie jednak nie przerażają. Wysoka funkcja, tytulatura, zamieszanie – to sprawy dla mnie dalekie (…) Dam radę – mówiła na antenie Radia dla Ciebie Gosiewska.

Za kandydaturą Gosiewskiej głosowało 246 posłów, 121 było przeciw, 38 wstrzymało się od głosu. Kandydaturę Gosiewskiej przedstawił podczas posiedzenia Sejmu wicemarszałek Izby Ryszard Terlecki.

Przeciwko zagłosowała większość posłów Platformy Obywatelskiej. Pięć osób było jednak za kandydaturą nowej wicemarszałek. – To jest jasny sygnał. Każdemu chcę podziękować indywidualnie, doceniam to. Domyślam się, że nie była to dla nich łatwa decyzja – dodała Gosiewska.

Samorządowiec

Jak wskazał, zdobyła ona doświadczenie zawodowe, jako pracownik Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, realizowała się również w działalności samorządowej, jako radna gminy Bielany, m.st. Warszawy i radna Sejmiku Mazowieckiego oraz wiceburmistrz dzielnicy Ursus w Warszawie. Małgorzata Gosiewska jest także autorką raportu o rosyjskich zbrodniach wojennych we wschodniej Ukrainie, złożonego w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze.

Była pierwszą żoną Przemysława Gosiewskiego, posła, szefa klubu PiS i wicepremiera, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Posłuchaj:

Poranek RDC: Małgorzata Gosiewska

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone