SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Lubomirski Festival 2021. Koncerty, recitale i wystawy w Lubniewicach

fot. materiały organizatora

W czwartek 30 września w Lubniewicach rozpocznie się tegoroczny Festiwal Lubomirskiego. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać utworów polskich kompozytorów z rodzin arystokratycznych: Lubomirskich, Radziwiłłów, Poniatowskich, ale i ich protegowanych jak Franciszek Lessel, Karol Lipiński czy twórców Młodej Polski. Wydarzenie poprowadzi Tadeusz Deszkiewicz – prezes Radia dla Ciebie.

Festiwal rozpocznie się 30 września w Lubniewicach wydarzeniem „Lubomirski Kameralnie!”, którego gospodarzem będzie Tadeusz Deszkiewicz – prezes Radia dla Ciebie. Koncertów i recitali publiczność będzie mogła wysłuchać tam do 4 października. W kolejnych dniach muzyczne spotkania przeniosą się do Krakowa, Wieliczki, a także do Lwowa. Szczegółowy program TUTAJ.

Na cześć mecenasa kultury

Festiwal im. Księcia Władysława Lubomirskiego jest otwartym wydarzeniem muzycznym na cześć mecenasa kultury, który przyczynił się do sukcesu Rubinsteina, Szymanowskiego, Karłowicza, Szeluto, Różyckiego czy Fitelberga. „W dzisiejszych czasach wiemy jak ważna jest pomoc Mecenatu Państwa, Sponsoringu czy Mecenatu prywatnego, toteż dzięki cyklom otwartych wydarzeń artystycznych, chcemy zaprezentować niezwykłe postacie, stojące za niezwykłymi Artystami i ich dziełami, szczególnie te, których zasługi ze względu na Arystokratyczne pochodzenie zostały wymazane z kart historii w dobie komunizmu” – piszą organizatorzy.

Czytaj też:

C. Norwid w Teatrze Wielkim w Warszawie. 200-lecie urodzin poety

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone