SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Negocjacje ws. radomskiego lotniska cywilnego rozpoczęte

fot. fotopolska.eu

Powołano specjalny zespół i rozpoczęły się negocjacje dotyczące przyszłości radomskiego lotniska cywilnego. Rozmowy prowadzą przedstawiciele ministerstw – infrastruktury i obrony narodowej.

Dziś obiekt należy do samorządu, przejąć go jest gotowe Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

Dotąd projekt kosztował władze Radomiu około stu milionów złotych i nadal wymaga niemałych nakładów. Ale pieniądze to nie wszystko, bo – jak przypomina szef Kancelarii Senatu Jakub Kowalski, radny PiS – potrzebna jest zgoda współużytkownika terenu, czyli wojska.

Niezależne negocjacje prezydenta

W Radomiu siedzibę ma 42. Baza Lotnictwa Szkolnego i odbywają się regularne loty wojskowe, dlatego większa cywilna aktywność – pojawienie się przewoźnika czy rozpoczęcie inwestycji – wymaga wielu uzgodnień. Niezależnie prezydent Radomia Radosław Witkowski negocjuje z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze”.

Utajnione szczegóły

Pierwotnie PPL miał objąć udziały w miejskiej spółce, ale ostatecznie zdecydowano o innej formule. Szczegółów strony nie ujawniają. Zgodnie z zapowiedziami, radomskie lotnisko stanie się portem zapasowym dla Okęcia.

Konieczne będą – warte około pół miliarda złotych – inwestycje, które umożliwią docelowo obsłużenie około dziesięciu milionów pasażerów rocznie. Przejęcie radomskiego obiektu przez PPL może nastąpić już pod koniec czerwca tego roku.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone