SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Lotnisko Chopina. Nowe poczekalnie dla pasażerów Non Schengen

Lotnisko Chopina/fot. Wikimedia Commons

Od 1 lipca pasażerowie odlatujący z Lotniska Chopina do krajów ze strefy Non Schengen mogą skorzystać z czterech nowych poczekalni wylotowych – poinformowało stołeczne lotnisko.

Nowe poczekalnie przy wyjściach 1N-4N znajdują się na poziomie płyty lotniska i zostały opracowane z myślą o pasażerach tych rejsów, których samoloty zatrzymują się na tzw. stanowiskach oddalonych, do których dotarcie jest możliwe wyłącznie za pomocą autobusów.

Odpowiednio przygotowaliśmy się do wznowienia pasażerskiego ruchu lotniczego w zupełnie nowej rzeczywistości. Jednym z takich działań jest przygotowanie strefy z 4 nowymi poczekalniami (gate) dla osób, które z naszego lotniska będą wybierać się w podróż do krajów leżących poza strefą Schengen – powiedział rzecznik stołecznego portu lotniczego Piotr Rudzki.

Przypomniał, że wprowadzenie stanu epidemicznego, wstrzymanie ruchu pasażerskiego, czy zamknięcie granic kraju niemal całkowicie ograniczyły dotychczasowe funkcjonowanie lotniska.

Obowiązują obostrzenia i limit osób

Cała przestrzeń poczekalni może pomieścić do 1000 osób, co w praktyce oznacza, że na każdym z czterech wyjść może zostać obsłużonych do 250 pasażerów. Jak jednak przypomniało lotnisko, w czasach epidemicznych znaleźć się w nich może o połowę mniejsza liczba pasażerów.

Każdy z gate’ów wyposażono w cztery czytniki kart pokładowych, co umożliwia równoległy boarding czterech kolejek.

Stołeczne lotnisko przypomniało też, że we wtorek przywrócona do użytku na pełnej długości została Droga Startowa nr 1 – 11-29 na osi Ursynów – Ursus. Od połowy marca była zamknięta ze względów operacyjnych i w związku z sytuacją związaną z pandemią koronawirusa. Wszystkie operacje odbywały się na Drodze Startowej nr 3 – 15-33 na osi Piaseczno – Ochota/Wola/Bemowo.

Czytaj też:

Braki kadrowe w siedleckim szpitalu. Potrzeba kilkudziesięciu lekarzy

„Bitwa o wozy”. Gmina Michałowice nagrodzona w akcji MSWiA

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone