SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Lot wstrzymał połączenia do Izraela. „Powrót zależny od rozwoju sytuacji”

fot. Wikimedia Commons

Polskie Linie Lotniczne LOT wstrzymały całkowicie połączenie z Warszawy do Tel Avivu. Pierwszym odwołanym lotem był czwartkowy wieczorny rejs. Teraz przewoźnik zdecydował się do odwołania zawiesić wszystkie nadchodzące połączena. To w związku z sytuacją w Izraelu. Zaostrza się tam konflikt tego kraju z Palestyną. Oba kraje prowadzą wzajemny ostrzał rakietowy.

Samolot LOT-u miał wylecieć z lotniska Chopina o 22:55 – mówił rzecznik przewoźnika Krzysztof Moczulski. – Jeżeli chodzi o operacje w kolejnych dniach, będą one na bieżąco analizowane i na podstawie analizy bezpieczeństwa wykonania lot będą podejmowane decyzje. Priorytetem jest bezpieczeństwo naszych pasażerów – podkreślił jeszcze w czwartek.

Teraz narodowy przewoźnik zdecydował się na zawieszenie do odwołania wszystkich połączeń do Tel Avivu. „Powrót lotów do rozkładu będzie zależny od rozwoju sytuacji w Izraelu” – napisali przedstawiciele LOT na Twitterze.

Raz w tygodniu, w poniedziałki, do Tel Awiwu lata też niskokosztowy WizzAir. Na razie nie odwołano najbliższego rejsu. Na zawieszenie połączeń do Izraela w najbliższych dniach zdecydowały się z kolei m.in. British Airways, Canada Air i największe linie z USA.

Ostrzał rakietowy

Od poniedziałku trwa ostrzał rakietowy Izraela ze Strefy Gazy rządzonej przez organizację islamistyczną Hamas. Siły izraelskie bombardują z kolei cele położone w tej zamieszkiwanej przez Palestyńczyków enklawie. W wyniku ostrzałów po stronie izraelskiej zginęło dotąd kilka osób, w Strefie Gazy – jak informują palestyńskie władze – już ponad 100.

Czytaj też:

Kontroler lotów pod wpływem alkoholu? Sprawa w prokuraturze

Chcieli nielegalnie uzyskać polskie obywatelstwo. Dwóch zatrzymanych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone