SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Likwidacja Tesco na Kabatach jeszcze w tym miesiącu. Co z parkingiem?

Parking na Kabatach/fot. RDC

Co z parkingiem przed Tesco na Kabatach? Sieć znika z Polski, market zamyka się 27 października, a lada moment w jego miejsce ruszy budowa osiedla. Postawiono już biuro sprzedaży. Swoje auta zostawia tam wielu mieszkańców np. Konstancina i Piaseczna, którzy przesiadają się tam na metro.

Mieszkańcy Kabat w sieci alarmują, że auta wyleją się na okoliczne uliczki. Obawy o brak miejsc mają też przyjeżdżający spod Warszawy kierowcy. – Ludzie zaczną jeździć autami. Teraz, w momencie, kiedy mamy metro, większość ludzi tu zostawia swoje auta. Korki na Rosoła, jak i tutaj są nie do zniesienia – powiedziała nam jedna z okolicznych mieszkanek. – Będę miał problem. Mieszkam w Konstancinie i to świetne miejsce, żeby dostać się do centrum miasta – dodał parkujący.

– Przy stacjach metra na Ursynowie mamy w tej chwili dwa parkingi P+R – informuje rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert. – Przy stacji metra Stokłosy i przy stacji metra Ursynów. W sumie jest na nich ponad 500 miejsc parkingowych. Mamy tam wolne miejsca. Można swobodnie do nich podjechać i zostawić samochód – tłumaczy.

Były trzy takie obiekty, ale z początkiem roku zlikwidowano parking przy metrze Imielin.

Kiedyś pojawił się pomysł parkingu na Kabatach – dodaje Kunert. – W planie miejscowym dla tego rejonu umieszczony jest Parking P+R, który miałby znaleźć się pod dzisiejszym terenem zielonym i ciągów pieszych przy skrzyżowaniu Komisji Edukacji Narodowej i Wąwozowej – zaznacza.

Niestety, budowa parkingu zapisana jest tylko w planie miejscowym. Burmistrz Ursynowa Robert Kempa poinformował nas, że na razie nie ma planów jego budowy.

Czytaj też:

Równoległe parkowanie na kolejnych ulicach Ochoty? Mieszkańcy „na nie”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone