SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Likwidacja działek kosztem linii tramwajowej na Gocław?

Ogrody działkowe na warszawskim Grochowie/fot. Karol Kowalczyk

Linia tramwajowa na Gocław zlikwiduje ogródki działkowe? Obawiają się tego ich właściciele. Rada Warszawy zdecydowała o utworzeniu terenów zieleni wzdłuż trasy tramwaju, na odcinku od al. Waszyngtona do al. Stanów Zjednoczonych. Chodzi o park linearny wzdłuż Kanału Wystawowego, który będzie oddzielał tramwaje od osiedla na Saskiej Kępie.

Miasto uspokaja: tramwaj na Gocław nie oznacza likwidacji działek przy Waszyngtona. Wczoraj radni zdecydowali o tym, że wzdłuż planowanej trasy ma powstać teren zielony, biegnący przy Kanale Wystawowym. Na forach właściciele działek alarmowali, że to będzie koniec ogródków w tym miejscu.

Ma tam powstać szeroki na kilkanaście metrów park i to było uzgodnione w konsultacjach społecznych – mówi Maciej Dudkiewicz z Tramwajów Warszawskich. – Po przeanalizowaniu wszelkich uwag i po konsultacjach z jednostkami miejskimi wybraliśmy wariant, który był kompromisem pomiędzy wariantem najszerszym i najwęższym. Chodzi oczywiście o przebieg trasy przez Saską Kępę, gdzie kilka procent domków działkowych będzie przeznaczona m.in. na budowę tramwaju – dodaje.

Pod inwestycję potrzebny jest tylko wąski pas działek – wyjaśnia Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego. – Będzie to pas o szerokości kilkunastu metrów, który będzie pomiędzy kanałem wystawowym, a torami tramwajowymi. Będzie to taka naturalna forma oddzielenia trasy tramwajowej od osiedla mieszkaniowego, które jest po drugiej stronie kanału – tłumaczy.

Dodatkowo ma zająć część terenu, który już wcześniej był przeznaczony pod inwestycję.

Miasto chce, by tramwaj na Gocław został sfinansowany z funduszy unijnych na lata 2021 – 2027. Teraz inwestycja jest projektowana.

Czytaj też: Tramwaj na Winnicę coraz bliżej. Ratusz: są już prawie wszystkie tory

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone