SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Orlen Wisła Płock nie zagra w LM. „Widocznie EHF ma inne plany”

fot. SPR Wisła Płock/FB

Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock nie zagrają w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Europejska federacja ogłosiła listę sześciu zespołów, które otrzymały „dziką kartę” i dołączą do dziesięciu drużyn z rankingu, w tym Łomży Vive Kielce.

W sezonie 2021/2022 w LM piłkarzy ręcznych wystąpią: z rankingu – mistrz Polski Łomża Vive Kielce oraz z Chorwacji – HC PPD Zagrzeb, z Danii – Aalborg Handbold, z Hiszpanii – Barcelona, z Francji – Paris Saint Germain, z Niemiec – THW Kiel i SG Flensburg–Handewitt, z Węgier – Pick Szeged, z Macedonii Północnej HC Vardar i z Portugalii FC Porto oraz sześć zespołów, które dostały „dziką kartę” (aplikowało 12): francuski Montpellier HB, węgierski Telekom Veszprem, duński Elverum Handball, białoruski Mieszkow Brześć, Dinamo Bukareszt i ukraiński HC Motor Zaporoże. W tej grupie nie znalazło się miejsce dla wicemistrza Polski, uczestnika Final Four poprzedniego sezonu Ligi Europejskiej.

„Spełniliśmy warunki”

Dyrektor sportowy SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski jest wyraźnie zawiedziony tym rozstrzygnięciem. – Wielka szkoda, że nie wrócimy do elity. Spełniliśmy wszystkie warunki, by zagrać w Lidze Mistrzów. Mamy zapewnione transmisje telewizyjne, wysoko oceniany poziom sportowy i organizacyjny spotkań, kibiców, także dobrą strategię i wizję klubu w tych rozgrywkach. Widocznie EHF ma wobec nas inne plany – powiedział. Jak zapewnił, że drużyna weźmie udział w rozgrywkach Ligi Europejskiej. – Nowa formuła rozgrywek też jest ciekawa, mocni rywale, nie muszę dodawać, że chcielibyśmy przynajmniej powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu, czyli dotrzeć do Final Four – podkreślił.

Do udziału w rozgrywkach LE drużyny będą składać aplikacje do 6 lipca. Lista uczestników zostanie ogłoszona 13 lipca, tydzień później odbędzie się losowanie. Pierwsza runda kwalifikacyjna została zaplanowana na 28 i 29 sierpnia, tydzień później odbędą się mecze rewanżowe.

Piłkarze ręczni Orlen Wisły do 20 lipca przebywają na urlopach. Jeszcze w tym tygodniu dyrektor sportowy obiecał ogłoszenie nazwiska nowego asystenta trenera Xavi Sabate oraz dwóch nowych piłkarzy drużyny. Według nieoficjalnych informacji będą to: Dawid Nilsson oraz Słowak Jan Jurecic i Marek Daćko.

Czytaj też:

Michał Daszek dla Radia dla Ciebie: zasługiwaliśmy na grę w półfinale LE

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone