Iga Świątek przegrała z Alize Cornet i odpadła z Wimbledonu

• 02.07.2022 18:40

• Aktualizacja: 14:33 30.08.2022

Iga Świątek przegrała z Alize Cornet 4:6 2:6 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach trawiastych w Londynie. Francuzka przerwała serię 37. wygranych meczów Polki z rzędu.

21-letnia Świątek z 11 lat starszą Francuzką grała po raz pierwszy. Cornet zajmowała przed rozpoczęciem Wimbledonu 37. miejsce w światowym rankingu. Najlepszy wynik na Wimbledonie osiągnęła w 2014 roku, gdy dotarła do czwartej rundy. Teraz powtórzyła ten rezultat.

Przegrywając w trzeciej rundzie na kortach w Londynie, warszawianka zakończyła swoją serię 37. wygranych spotkań z rzędu. Świątek w obecnym sezonie wygrała już sześć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie, Rzymie oraz wielkoszlemowy French Open w Paryżu.

Na otwarcie Wimbledonu Polka pokonała 252. w rankingu chorwacką kwalifikantkę Janę Fett 6:0, 6:3. W czwartek, w trzech setach wygrała z Holenderką Lesley Pattinama Kerkhove 6:4, 4:6, 6:3. Cornet w drugiej rundzie Wimbledonu odprawiła w dwóch setach Amerykankąę Claire Liu 6:3, 6:3.