SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mieszkańcy Lesznowoli mogą stracić mieszkania przez błąd urzędników

fot. RDC

Władze Lesznowoli pomogą mieszkańcom, którzy mogą stracić dach nad głową. 16 rodzin kupiło od dewelopera domy na nowym osiedlu przy ul. Gazeli. Okazało się, że przez błąd urzędnika pozwolenie na budowę wydano na podstawie starego planu zagospodarowania.

Aktualny planu zagospodarowania dopuszcza na terenie przy ul. Gazeli niskie domy wolnostojące, a nie szeregowce, w których od pół roku mieszkają poszkodowani. W najgorszym przypadku osiedle trzeba będzie rozebrać.

Według lokatorów, jedynym ratunkiem jest teraz zmiana planu dla ich działki. – Chcemy pomóc, ale nie jest to takie proste – mówi wójt gminy Lesznowola Maria Batycka-Wąsik. – To nie jest kwestia decyzji administracyjnej, którą dziś podpisujemy, i która nazajutrz wchodzi w życie. Są inne możliwości prawne. Pracujemy nad ich wprowadzeniem – dodaje.

Na razie nie znane są jednak szczegóły. Zdaniem mieszkańców to i tak najkrótsza droga do uratowania ich domów. Ewentualne batalie sądowe mogą potrwać dłużej, lecz nie gwarantują pomyślnego dla nich zakończenia.

Petycja

Sytuacja rodzin z ul. Gazeli poruszyła część mieszkańców gminy Lesznowola. Wystąpili oni z petycją do wójt gminy o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego dla tej działki w Lesznowoli.

„Decyzję o napisaniu tej petycji podjęliśmy ze względu na tragiczną sytuację, w której znalazło się 16 rodzin zamieszkałych w lokalach. W związku z urzędniczą pomyłką, osobom tym grozi utrata domów. Jako lokalna społeczność wyrażamy naszą głęboką solidarność z tymi osobami i sprzeciwiamy się, by konsekwencje błędów i uchybień urzędników mieli ponieść niewinni ludzie, nasi sąsiedzi” – czytamy w petycji.

Czytaj też:

Kupili mieszkania na nowym osiedlu. Mogą je stracić przez urzędników

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone