SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zamknięta chirurgia szpitala w Grodzisku Maz. Lekarz zakażony

Szpital w Grodzisku Mazowieckim/fot. szpitalzachodni.pl

U lekarza z oddziału chirurgii Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim stwierdzono obecność koronawirusa – poinformowała we wtorek Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim. Oddział został zamknięty.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim poinformował we wtorek, że w nocy potwierdzono zakażenie Sars-CoV-2 u lekarza oddziału Chirurgii SPS Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim.

Lekarz przebywa na kwarantannie domowej w stanie ogólnym dobrym. Pracownicy PSSE w Grodzisku Mazowieckim podjęli czynności dochodzenia epidemiologicznego. W uzgodnieniu z dyrekcją szpitala oddział został zamknięty” – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Mazowieckim.

Przekazano w nim także, że u osób z bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną pobrano wymazy do badań, które przekazano do laboratorium oraz, że osoby te zostały objęte kwarantanną.

Trwa dalsze dochodzenie epidemiologiczne. Na chwilę obecną pozostałe oddziały szpitala działają w trybie normalnym” – poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim.

We wtorek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 40 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, w tym 37 na Mazowszu. Razem to już 844 przypadki. 10 osób zmarło.

Czytaj też:

Koronawirus na Mazowszu. 212 osób z potwierdzonym koronawirusem

ZCK będzie kontrolować liczbę uczestników pogrzebów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone