Udany początek walki o awans do LM. Legia pokonała Cork City

• 10.07.2018 23:00

• Aktualizacja: 23:34 25.07.2022

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Cork City 1:0 (0:0) w pierwszym meczu 1. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Zwycięskiego gola dla mistrzów Polski strzelił w 79. minucie Michał Kucharczyk.
Aby awansować do fazy grupowej Champions League, Legia musi wyeliminować irlandzki zespół oraz kolejne trzy. W razie zwycięstwa w dwumeczu nad Cork City mistrz Polski zagra w drugiej rundzie ze Spartakiem Trnawa lub HSK Zrinjski Mostar.

Reforma rozgrywek

Obowiązujące od tego sezonu zmiany w formule LM są korzystne dla zespołów najsilniejszych lig, natomiast pozostałym skomplikowały walkę o awans. Przewidziano dla nich mniej miejsc w fazie grupowej, dlatego Legia musi wziąć w czterech rundach eliminacji, a nie w trzech, jak bywało dotychczas.

Bez Carlitosa i Radovica

W kadrze Legii na wtorkowe spotkanie zabrakło pozyskanego z Wisły Kraków króla strzelców poprzedniego sezonu ekstraklasy Hiszpana Carlitosa, Serba Miroslava Radovica, Chorwata Eduardo oraz uczestników mistrzostw świata Michała Pazdana i Artura Jędrzejczyka, którzy dopiero za kilka dni wrócą z urlopu. Z kolei Jarosław Niezgoda, u którego wykryto kłopoty natury kardiologicznej, jest już po zabiegu i wróci do treningów za około dwa miesiące.

Gol na wagę wygranej

W meczu Cork legioniści długo nie potrafili udokumentować swojej przewagi. O ile w pierwszej połowie gospodarze zdołali przeprowadzić kilka groźnych akcji, o tyle w drugiej części przewaga mistrzów Polski była już wyraźna. Martwić mógł jedynie brak skuteczności. Ostatecznie wynik w 79. minucie efektownym strzałem z dystansu ustalił Michał Kucharczyk.

Rewanż zostanie rozegrany w Warszawie 17 lipca. Trzy dni wcześniej „Wojskowi” powalczą z Arką Gdynia w spotkaniu o Superpuchar Polski. Rywalizację w ekstraklasie rozpoczną 21 lipca meczem u siebie z KGHM Zagłębiem Lubin.