Legia wygrywa w Lubinie. "Wojskowi" coraz bliżej lidera

• 21.02.2016 17:49

• Aktualizacja: 21:28 25.07.2022

Legia Warszawa pokonała w wyjazdowym spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin 2:1. "Wojskowi" tracą już tylko jeden punkt do liderującego w tabeli Piasta Gliwice.
Mecz się świetnie zaczął dla Legii, która strzeliła gola zanim wszyscy kibice zajęli miejsca na trybunach. Po dośrodkowaniu w pole karne Michał Kucharczyk zgrał piłkę głową do Aleksandara Prijovica, a ten z bliska trafił do siatki. Szwajcar serbskiego pochodzenia mógł na listę strzelców wpisać się jeszcze wcześniej, ale w sytuacji sam na sam z Martinem Polackiem lepszy okazał się ten drugi.

Goście po zdobyciu gola dalej nacierali i Prijovic miał jeszcze jedną okazję, ale strzelając z pola karnego trafił wprost w ręce bramkarza Zagłębia.

Problemy Legii

Od tego momentu zaczęła zarysowywać się przewaga gospodarzy i więcej działo się pod polem karnym Legii. Świetną okazję do doprowadzenia do remisu miał Arkadiusz Woźniak, lecz piłka po jego strzale głową minęła bramkę rywali. Później szansę na trafienie do siatki mieli Filip Starzyński, Łukasz Janoszka oraz Łukasz Piątek. W tym okresie Legia miała duże problemy z wyjściem z własnej połowy.

Sytuacja się zmieniła, kiedy na boisku za Stojana Vranjesa pojawił się Ariel Borysiuk. Goście oddalili grę od własnego pola karnego i sami ponownie zaczęli stwarzać sytuacje. W 37. min. na 2:0 mógł podwyższyć Nemanja Nikolic, ale jego uderzenie głową instynktownie obronił Polacek. Minutę później bramkarz Zagłębia musiał już jednak sięgać ponownie do siatki. Po przyjęciu piłki w środku pola Tomasz Jodłowiec zagrał do Nikolica, ten do Kucharczyka, a skrzydłowy gości mierzonym strzałem podwyższył na 2:0.

Gol kontaktowy

Druga połowa dla Zagłębia zaczęła się, jak pierwsza dla Legii, czyli od szybkiego gola. W 50. min. Starzyński zagrał w tempo do wybiegającego za plecy obrońców gości Piątka, a ten mierzonym strzałem w długi róg nie dał szans Arkadiuszowi Malarzowi.

Chwilę później goście mogli odpowiedzieć trafieniem, ale Polacek obronił strzał Nikolica. Minęło kilkadziesiąt sekund i groźnie było ponownie pod bramką gości. Janoszka miał szansę wyjść sam na sam z bramkarzem rywali, ale ten zdołał uprzedzić skrzydłowego gospodarzy.

Ciekawe widowisko

I tak wyglądały kolejne minuty – na atak jednych, drudzy odpowiadali tym samym i kibice oglądali ciekawe, toczone w szybkim tempie widowisko. Walka była tak zacięta, że w 76. min. aż pękła piłka. Chwilę wcześniej szanse na bramkę mieli z jednej strony Woźniak, a dla gości Prijovic.

Do dramatycznej końcówki w Lubinie jednak nie doszło, bo w ostatnich minutach Zagłębie wyraźnie opadło z sił i inicjatywę przejęli przyjezdni. Legia mądrze utrzymywała się przy piłce i już nawet tak bardzo nie dążyła do zdobycia kolejnego gola, tylko spokojnie wyczekiwała końcowego gwizdka.

...

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Aleksandar Prijovic (2), 0:2 Michał Kucharczyk (38), 1:2 Łukasz Piątek (50)

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Damian Zbozień, Dorde Cotra, Luis Carlos. Legia Warszawa: Michał Kucharczyk, Guilherme

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów 8 858

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Damian Zbozień, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra - Łukasz Janoszka (61. Luis Carlos), Jarosław Kubicki, Filip Starzyński (70. Krzysztof Janus), Adrian Rakowski, Arkadiusz Woźniak (84. Eryk Sobków) - Krzysztof Piątek

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Guilherme (58. Ondrej Duda), Stojan Vranjes (31. Ariel Borysiuk), Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk - Aleksandar Prijovic, Nemanja Nikolic (75. Kasper Hamalainen)