Legia wygrywa w 3. rundzie kwalifikacji do Ligi Europy

• 24.09.2020 22:56

• Aktualizacja: 02:21 26.07.2022

Piłkarze Legii Warszawa wygrali u siebie z kosowską Dritą Gnjilane 2:0 (2:0) i awansowali do ostatniej, 4. rundy kwalifikacji Ligi Europy. W niej 1 października zmierzą się u siebie z azerskim Karabachem Agdam.
Debiut na ławce trenerskiej Legii Czesława Michniewicza nie wypadł co prawda bardzo okazale, ale jego podopieczni bez problemów pokonali niżej notowanego rywala.

Przewaga Legii

Gospodarze od początku mieli przewagę, a blisko zdobycia gola byli już w 15. minucie, kiedy z rzutu wolnego Serb Filip Mladenovic trafił w poprzeczkę.

Ostatecznie Legia prowadzenie objęła dziewięć minut później. Tym razem Mladenovic dośrodkowywał w pole karne, a Paweł Wszołek ubiegł obrońcę i wpakował piłkę do siatki.

W 43. minucie na 2:0 podwyższył Tomas Pekhart. Czech trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego... Mladenovica.

Bez bramek w II połowie

W drugiej połowie bramki już nie padły. Legia nie forsowała tempa i kontrolowała wydarzenia na boisku. Jej prowadzenie nawet przez moment nie było zagrożone.

Eliminacje Ligi Europy

Drita z Legią mogła zmierzyć się już w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, ale w rundzie wstępnej w rywalizacji z Linfield FC została ukarana walkowerem za zbyt późne wykrycie zakażenia koronawirusem w swoich szeregach. Z mistrzem Irlandii Północnej "Wojskowi" wygrali 1:0.

Później mistrz Polski uległ Omonii Nikozja 0:2 i pucharową rywalizację kontynuuje w Lidze Europy. Karabach natomiast w 3. rundzie eliminacji LM został wyeliminowany przez norweskie Molde FK.

W eliminacjach drużyny rozgrywają tylko po jednym spotkaniu zamiast rywalizować w tradycyjnym systemie mecz i rewanż. To efekt pandemii koronawirusa oraz faktu, że rozgrywki rozpoczynają się z opóźnieniem.

Finał LE sezonu 2020/21 ma się odbyć w Gdańsku.

Składy:

Legia: Artur Boruc - Josip Juranovic, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic - Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Michał Karbownik, Luquinhas (67. Bartosz Kapustka), Joel Valencia (63. Walerian Gwilia) - Tomas Pekhart (71. Jose Kante).

Drita: Faton Maloku - Vladica Brdarovski (66. Erjon Vuçaj), Fidan Gerbeshi, Ardian Cuculi, Ilir Blakcori - Xhevdet Shabani, Hamdi Namani, Bujar Shabani, Almir Ajzeraj (74. Festim Alidema) - Astrit Fazliu, Kastriot Rexha (56. Betim Haxhimusa).