Legia kończy 1. rundę FIBA Europe Cup wygraną w Porto po dogrywce

• 17.11.2021 21:48

• Aktualizacja: 04:50 26.07.2022

Szósty mecz w fazie grupowej Pucharu Europy FIBA i szóste zwycięstwo. Koszykarze Legii Warszawa tym razem pokonali na wyjeździe po dogrywce FC Porto 82:81. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego awansowali do kolejnej rundy z pierwszego miejsca w grupie H.
Legioniści mogli wygrać w normalnym czasie gry, gdy po rzucie za trzy punkty Raymonda Cowelsa III prowadzili 73:70 na 50 sekund przed końcem czwartej kwarty. Gospodarze doprowadzili jednak do dogrywki, bo tylko jeden rzut wolny wykorzystał rozgrywający warszawiaków Strahinja Jovanovic, a następnie popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki z autu. W dogrywce goście byli minimalnie lepsi i prowadzili nawet 82:78, ale Portugalczycy zdołali jeszcze zmniejszyć tę przewagę podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego do punktu.

Najwięcej punktów dla Legii rzucili Raymond Cowels III - 14 i  Muhammad-Ali Abdur-Rahkman - 13.

"Wojskowi" zagrają teraz w najlepszej szesnastce FIBA Europe Cup, w której wystąpi też Trefl Sopot. Początek drugiej rundy w pierwszej połowie grudnia.