SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Zła i szkodliwa”. Legia o decyzji ws. mistrzowskiej fety

fot. Przemek P/flickr.com

W przypadku zdobycia w niedzielę przez Legię w Poznaniu mistrzostwa Polski ceremonia z udziałem piłkarzy i kibiców drużyny odbędzie się w poniedziałek w godzinach popołudniowych w Warszawie – poinformował stołeczny klub. Na razie nie ujawniono szczegółów.

W związku z podjętą przez spółkę Ekstraklasa decyzją o nieorganizowaniu ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i złotych medali w Poznaniu informujemy, że w przypadku zdobycia przez Legię tytułu mistrza Polski, uroczystość odbędzie się w Warszawie, w poniedziałek, w godzinach popołudniowych. Ze względu na konieczność zdobycia niezbędnych pozwoleń o szczegółach poinformujemy wkrótce” – napisano w czwartek na oficjalnej stronie warszawskiego klubu.

Dwa dni wcześniej – po rozmowach Ekstraklasy SA z przedstawicielami Lecha, Legii i Jagiellonii – spółka prowadząca rozgrywki informowała, że w przypadku zdobycia tytułu w Poznaniu piłkarze Legii jak najszybciej wrócą do stolicy, gdzie odbędzie się ceremonia wręczenia trofeum i złotych medali. Dekoracji na stadionie w Poznaniu nie będzie ze względów bezpieczeństwa. Jeżeli po tytuł sięgnie Jagiellonia, zespół Ireneusza Mamrota świętować będzie w Białymstoku.

„Szkodliwa decyzja”

Warszawski klub oświadczył w czwartek, że decyzję o przeniesieniu ewentualnej ceremonii z Poznania uważa za złą i szkodliwą dla polskiej piłki.

Informujemy, że jako Legia nie zabieraliśmy dotąd publicznie głosu w sprawie przeniesienia ceremonii, ponieważ chcielibyśmy skupić się na przygotowaniach sportowych do ważnego meczu. Niestety, obserwujemy medialne próby przerzucenia na nas odpowiedzialności za decyzję, którą uważamy za złą i szkodliwą dla polskiej piłki. Stanowczo podkreślamy, że przeniesienie do Warszawy ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i medali to skutek inicjatywy Lecha Poznań, popartej przez zarząd Ekstraklasy. Przedstawiciele Legii, podczas wspólnej rozmowy, wyrazili jednoznaczne negatywne stanowisko klubu w tej sprawie. Wydany komunikat Ekstraklasy potwierdza jedynie fakt, że przyjęliśmy podjętą decyzję do wiadomości, a nasze argumenty i propozycje nie spotkały się z akceptacją rozmówców” – oświadczono na stronie Legii.

Jak dodano, teraz najważniejszy jest cel sportowy. „Dziś skupiamy się przede wszystkim na tym, aby w niedzielę na boisku wywalczyć tytuł mistrza Polski. Podejmujemy też duży trud organizacyjny, aby w przypadku pozytywnego scenariusza umożliwić naszym kibicom wspólne celebrowanie zdobycia trofeum” – zakończono.

Przedstawiciele Ekstraklasy SA już w środę podkreślali, że czekają na decyzje Legii w sprawie szczegółów ceremonii w Warszawie i zamierzają pójść na rękę klubowi, który nie ponosi winy w tej całej sprawie.

Wystarczy remis

Przed ostatnią kolejką Legia ma 67 punktów i o trzy wyprzedza Jagiellonię Białystok. Jeżeli broniący tytułu warszawscy piłkarze nie przegrają w Poznaniu z Lechem, to bez oglądania się na wynik spotkania Jagiellonii z Wisłą Płock wywalczą mistrzostwo. Klub z Białegostoku potrzebuje natomiast swojego zwycięstwa oraz porażki lidera. Początek niedzielnych meczów o godz. 18.

Lech (60 pkt) zakończy sezon na trzecim miejscu niezależnie od wyników meczów ostatniej kolejki.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone