SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Legia Warszawa mistrzem Polski! 15. tytuł „Wojskowych”!

fot. Legia Warszawa/Twitter

Bez wychodzenia na boisko piłkarze Legii zostali się w środę mistrzem Polski trzy kolejki przed końcem sezonu ekstraklasy. To efekt bezbramkowego remisu w meczu Jagiellonii Białystok z Rakowem Częstochowa. Warszawski zespół ma w dorobku rekordowe 15 tytułów.

Wszystko jest już pewne. Raków chcąc zachować szansę na przegonienie Legii musiał w Białymstoku wygrać. To się jednak nie stało i stołeczny klub może się już cieszyć kolejnym mistrzostwem w swoich rękach.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Legia ma komfortową sytuację i prowadzi w tabeli. Ma 9 punktów przewagi nad Pogonią i po dzisiejszym spotkaniu – tyle samo nad Częstochowianami.

Wszystkie te drużyny rozegrają jeszcze po trzy mecze, więc teoretycznie mogą się zrównać punktami. Przy ich równej liczbie o kolejności decyduje bilans bezpośrednich spotkań, a ten Legia ma lepszy zarówno z Pogonią (0:0 i 4:2), jak i z Rakowem (2:1 i 2:0).

Warszawski zespół zapewnił sobie tytuł mistrza Polski. Kolejne spotkania może zagrać już bez zmartwień.

W najbliższą sobotę „Wojskowi” spotkają się z Wisłą Kraków na stadionie przy Łazienkowskiej. Tydzień później – wyjazdowe spotkanie ze Stalą Mielec. Na koniec pojedynek z Podbeskidziem Bielsko-Biała w Warszawie i oficjalne odebranie tytułu.

Piętnasty ligowy triumf oznacza, że Legia została najbardziej utytułowanym klubem w Polsce. 14-krotnie mistrzostwo świętowały Ruch Chorzów oraz Górnik Zabrze.

Czytaj też: P. Stokowiec: Legia tworzy drużynę na europejską skalę 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone