Legia w ćwierćfinale PP po wyjazdowej wygranej w Lublinie

• 01.12.2021 22:30

• Aktualizacja: 04:58 26.07.2022

Piłkarze Legii Warszawa awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. Mistrzowie kraju wygrali na wyjeździe z drugoligowym Motorem Lublin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2, choć to gospodarze prowadzili od 14. minuty.
Mistrzowie Polski przegrywali na wyjeździe do przerwy z drugoligowym Motorem Lublin 0:1 po golu doświadczonego Michała Fidziukiewicza. W 56. minucie efektownym strzałem z dystansu wyrównał jednak Luquinhas, a w 73. trafił z bliska głową - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego - 18-letni Szymon Włodarczyk, syn Piotra, byłego piłkarza Legii.

W pierwszej połowie spotkanie przerwano na ponad kwadrans z powodu zadymienia boiska po odpaleniu rac przez sympatyków Motoru. Przeżywająca jesienią ogromne kłopoty sportowe Legii wygrała po raz drugi z rzędu, po 1:0 z Jagiellonią Białystok w ekstraklasie.

Spotkanie w Lublinie oglądało prawie 15 tysięcy widzów. Trenerem Motoru jest Marek Saganowski, który przez wiele lat bronił barw Legii.

W środę miejsce w ćwierćfinale zapewniły też sobie: Lech Poznań, Raków Częstochowa i Arka Gdynia. Lech wygrał w Krakowie z Garbarnią 4:0 (3:0), Raków pokonał na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:0 (2:0), zaś Arka zwyciężyła Zagłębie Lubin 2:1 (2:0).