Lider lepszy od wicelidera. Legia o krok od obrony mistrzostwa

• 03.04.2021 20:19

• Aktualizacja: 03:07 26.07.2022

Piłkarze Legii Warszawa uczynili w sobotę duży krok w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu. Lider tabeli w hicie 23. kolejki gładko pokonał u siebie zajmującą drugie miejsce Pogoń Szczecin 4:2 i ma nad "Portowcami" już 10 punktów przewagi.
Podopieczni trenera Czesława Michniewicza kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. To była szósta z rzędu wygrana w ekstraklasie Legii, która tak dobrej serii nie miała od ośmiu lat. Od marca do maja 2014 roku stołeczna ekipa wygrała osiem kolejnych spotkań.

Gospodarze szybko dali rywalom do zrozumienia, że na korzystny wynik w Warszawie nie mają co liczyć. Już w czwartej minucie prowadzenie Legii dał Filip Mladenovic. Serb w tym sezonie zdobył siedem bramek, co czyni go najskuteczniejszym obrońcą ekstraklasy.

Cztery gole warszawiaków w pół godziny!

Po niespełna pół godzinie gry stołeczny zespół prowadził... 4:0. Dwie bramki zdobył Tomas Pekhart, w tym jedną z karnego, a raz z gola cieszył się Mateusz Wieteska. Pekhart w obecnym sezonie zanotował już 21 trafień, co czyni czeskiego napastnika zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców.

Od tego momentu tempo nieco osłabło. Tuż przed końcem pierwszej połowy bramkę dla Pogoni zdobył Adam Frączczak. Natomiast w 83. minucie na 4:2 z rzutu karnego trafił Kamil Drygas.

Przed spotkaniem piłkarze Legii, dzięki inicjatywie środowiska kibiców, wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z napisem: "Solidarność z wolnymi sportowcami Białorusi". Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na rosnącą skalę represji przez władze krajowe i ograniczanie lub całkowite pozbawienie możliwości uprawiania zawodowego sportu.