SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Legia Futsal zbroi się przed wiosną, ale czy sezon uda się dokończyć?

Mateusz Olczak, Boha Yusupov i Michał Szymczak - nowi futsaliści Legii Warszawa/fot. Legia Futsal

Legia Warszawa Futsal zimą pozyskała trzech nowych zawodników. Mateusz Olczak, Boha Yusupov i Michał Szymczak mają zapewnić awans do ekstraklasy. W 2021 roku stołeczni nie rozegrali jednak jeszcze ani jednego spotkania. Rozgrywki 1. ligi są zawieszone w związku z obostrzeniami podyktowanymi epidemią. Wciąż nie wiadomo kiedy, i czy w ogóle w tym sezonie możliwy będzie powrót do zmagań.

Jak mówi w rozmowie z Radiem dla Ciebie prezes futsalowej sekcji Legii Emil Krysiński, aktywność klubu w zimowym okienku transferowym podyktowana była koniecznością wzmocnień przed kluczowymi meczami rundy wiosennej. Legioniści celują w drugi z rzędu awans – są wiceliderami tabeli grupy północnej 1. ligi, tracąc punkt do prowadzącego AZS-u Uniwersytet Gdański.

Udało nam się pozyskać bardzo doświadczonych zawodników. Michał Szymczak i Mateusz Olczak ostatnich kilka lat spędzili w ekstraklasowej Gattcie Zduńska Wola, która była czołową polską drużyną, a oni stanowili o jej sile. Boha Yusupov jest z kolei zawodnikiem z kilkuletnim doświadczeniem na parkietach pierwszej ligi. Jednocześnie nie planujemy żegnać się z nikim z dotychczasowej kary – zapewnia prezes Legii.

Nowi gracze w najbliższym czasie nie będą mieli możliwości wejść w rytm meczowy w nowych barwach. Legia Futsal miała rozegrać pierwszy tegoroczny mecz 10 stycznia, u siebie, z liderem z Gdańska. Spotkanie zostało jednak przełożone w związku epidemią. Obowiązujące w Polsce od 28 grudnia obostrzenia zakazują współzawodnictwa sportowcom niegrającym i nietrenującym zawodowo. Według przepisów Polskiego Związku Piłki Nożnej, futsaliści rywalizujący na poziomie 1. ligi zawodowcami nie są.

Rząd przedłużył restrykcje sanitarne do końca stycznia. Wiele więc wskazuje na to, choć jak dotąd nie ma oficjalnej decyzji w tej sprawie, że Legia Futsal nie przystąpi do rozgrywek w tym miesiącu. Pytanie kiedy to nastąpi, i czy w ogóle w tym sezonie.

Zakładamy, że zawieszenie potrwa do końca stycznia. A co po styczniu? Oficjalnie jeszcze nic nie wiadomo. Nieoficjalnie wiemy nawet, że są rozpatrywane wersje z całkowitym zawieszeniem rozgrywek – mówi nam trener Legii Paweł Juchniewicz. Wówczas aktualna tabela zostałaby uznana za końcową.

Jak przekonuje szkoleniowiec legionistów, drużyna obecnie przygotowuje się do meczu 1/32 Pucharu Polski AZS UW Wilanów, przełożonego na 24 stycznia. – Prowadzimy treningi na pełnej intensywności i mamy nadzieję na korzystne rozstrzygnięcie. Trudno powiedzieć, kiedy będzie wiadomo coś więcej – dodaje Juchniewicz.

Według kalendarza, najbliższe ligowe spotkanie Legia ma rozegrać 31 stycznia u siebie z Futsalem Szczecin.

Czytaj też:

Nieudane zakończenie roku. Legia Futsal przegrała z LZS-em Bojano

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone