Legia Futsal wygrywa w Gnieźnie. Awans coraz bliżej

• 03.04.2021 20:03

• Aktualizacja: 03:06 26.07.2022

Futsaliści Legii Warszawa pozostają na pozycji lidera grupy północnej 1. ligi po wyjazdowej wygranej 3:0 z KS Gniezno. Na dwie kolejki przed końcem zmagań mają trzy punkty przewagi nad drugim w tabeli AZS UG Gdańsk.
Zaległy mecz 16. kolejki oba zespoły rozpoczęły ospale, nie mogąc stworzyć sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Do przerwy prowadzili goście - w 5. minucie gola dla Legii strzelił Bartłomiej Świniarski.

Po zmianie stron do głosu doszli futsaliści z Gniezna oddając kilka groźnych strzałów na bramkę Tomasza Warszawskiego. To jednak legioniści strzelili kolejnego gola - bramkarza gospodarzy w 28. minucie mocnym strzałem pokonał Paweł Tarnowski. Nieco ponad 60 sekund później po sprytnie rozegranym rzucie rożnym piłkę w siatce KS-u umieścił Krzysztof Jarosz.

Legia Futsal odniosła 17. zwycięstwo w sezonie. Podopieczni trenera Pawła Juchniewicza pozostają na pozycji lidera, mając trzy punkty przewagi nad AZS UG Gdańsk. Do końca zmagań pozostały już tylko dwie kolejki. W następnym meczu legioniści zagrają u siebie z ostatnią w tabeli Victorią Sulejówek.