Legia Futsal górą w hicie kolejki. "To był najtrudniejszy mecz"

• 15.11.2020 16:38

• Aktualizacja: 15:18 15.08.2022

Futsaliści Legii przyznają zgodnie - to był dla nich do tej pory najtrudniejszy mecz w tym sezonie. Warszawianie pokonali u siebie 5:4 wicelidera 1. ligi - FC 10 Zgierz w 9. kolejce i umocnili się na prowadzeniu w tabeli.
To był pojedynek lidera z wiceliderem tabeli. Przed spotkaniem Legię i FC 10 Zgierz dzieliło pięć punktów. Na parkiecie jednak, różnica ta była niemal niewidoczna.

Choć gospodarze szybko zdobyli przewagę prowadząc 3:0, na przerwę schodzili wygrywając tylko 3:2. Pod koniec pierwszej połowy na dwa gole Pawła Tarnowskiego i jeden Mariusza Milewskiego odpowiedział dwukrotnie w ciągu minuty kapitan gości - Arkadiusz Błaszczyk.

- Sami zafundowaliśmy sobie niepotrzebne nerwy w końcówce - uważa kapitan zwycięzców Mariusz Milewski. - Mamy 3:0, powinniśmy spokojnie grać. Nagle wkradły się niepotrzebne nerwy, ale to już chyba norma u nas - dodał.

W drugiej części zgierzanie doprowadzili do remisu za sprawą Piotra Wernera. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców jeszcze raz, ale Legia zdobyła jedną bramkę więcej. Wynik na 5:4 ustalił Adam Grzyb. Wcześniej trafił Mateusz Gliński.