SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Legenda Lecha o zwolnieniu trenera Legii: nerwy złym doradcą

Czesław Michniewicz/fot. PAP/Leszek Szymański

Legia nie powinna zwalniać Czesława Michniewicza po porażce z Lechem – uważa Piotr Reiss. Były napastnik Kolejorza odniósł się do spekulacji wokół przyszłości trenera mistrzów Polski. Po przegranej w ligowym szlagierze perspektywa obrony tytułu przez legionistów znacząco się oddaliła.

Legia to w tym sezonie Dr Jekyll i Mr Hyde – imponuje w europejskich pucharach, zawodzi w lidze. Niedzielna porażka w hicie 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Lechem Poznań 0:1 była trzecią z rzędu mistrzów Polski, w tabeli zespół jest tuż nad strefą spadkową. Według spekulacji, władze klubu z Łazienkowskiej rozglądają się już za następcą trenera Czesława Michniewicza.

Wszystkie nerwowe ruchy nigdy nie prowadzą do czegoś dobrego – uważa Piotr Reiss. Były napastnik Lecha w „Magazynie Sportowym” RDC mówił, że z uwagi na 6 punktów zdobytych w dwóch dotychczasowych meczach Ligi Europy, szkoleniowiec powinien dostać szansę.

Reiss dodał, że w celu zażegnania kryzysu powinny wystarczyć korekty w samym zespole. – Trzeba szukać poprawy w koncentracji, mobilizacji i myślę, że będzie lepiej. Legia nie ma zawodników z pierwszej łapanki – przekonywał gość Radia dla Ciebie.

Wśród potencjalnych następców Michniewicza wymienia się byłego trenera Legii Stanisława Czerczesowa oraz obecnego opiekuna Rakowa Częstochowa Marka Papszuna. – Znam jednego i drugiego. Mają trudne charaktery (…) Niekoniecznie to co się sprawdza w Rakowie, sprawdzi się w Legii – mówił Reiss.

Piotr Reiss grał w Lechu trzykrotnie: w latach 1994-1998, 2002-2008 i 2012-2013. Łącznie dla zespołu z Wielkopolski zdobył 116 bramek.

Legia w najbliższy czwartek zmierzy się na wyjeździe z Napoli w swoim trzecim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Dwa wcześniejsze spotkania, ze Spartakiem Moskwa i Leicester City, mistrzowie Polski wygrali 1:0.

Posłuchaj:

Magazyn Sportowy: Legia oddala się od mistrzostwa Polski

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone