SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Lato w Mieście” w Warszawie. W poniedziałek ruszają zapisy

fot. UM Warszawa

W poniedziałek ruszają zapisy na Warszawską Akcję „Lato w Mieście”. Zajęcia dla warszawskich dzieci będą prowadzone zgodnie z obowiązującymi w czasie epidemii względami bezpieczeństwa – przygotowano łącznie 35 tys. miejsc.

Jak powiedziała wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska, tegoroczna edycja „Lata w Mieście” będzie inna od pozostałych ze względu na epidemię. – Zapewnimy jednak maksimum bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom. To nasz absolutny priorytet. Przygotowania trwały przez cały czas, ale bardzo długo czekaliśmy na informacje, czy będzie można zorganizować półkolonie i na szczegółowe wytyczne sanitarne – wskazała.

Lato podczas epidemii

Podczas wakacji odbędzie się łącznie dziewięć turnusów, z których każdy będzie trwał jeden tydzień. Organizowane będą w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych – szkołach prowadzących turnusy w ramach akcji „Lato w Mieście”. Placówki będą działać przez pięć dni w tygodniu od godz. 7/8 do 16/17. Łącznie przygotowano miejsca dla 35 tys. dzieci, a grupy będą liczyły tylko 12-14 uczestników.

Zgodnie z wytycznymi, do placówek nie będą mogły przychodzić dzieci, które mieszkają z osobą chorą lub przebywającą na kwarantannie. Dzieci nie zostaną przyjęte, jeśli mają podwyższoną temperaturę ciała (powyżej 37,5 st. C) lub pracownik zaobserwuje u nich katar, kaszel lub kichanie. Uczestników przyprowadzają i odprowadzają tylko osoby zdrowe. Przed rozpoczęciem każdego turnusu rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do wypełnienia ankiety epidemiologicznej oraz wyrażenia zgody na pomiar temperatury ciała dziecka.

Zapisy na „Lato w mieście”

Zapisy będą trwały do 14 czerwca, do programu można się zgłaszać za pośrednictwem strony www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl. Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wyborze turnusów wakacyjnych, należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej preferowanej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z turnusów. Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 16 czerwca o godz. 13.

Następnie będzie należało dokonać opłaty za posiłki oraz opiekę – same zajęcia są bezpłatne. Opłata wynosi 10 zł dziennie za dwa posiłki (w tym jeden ciepły) oraz 10 zł dziennie za opiekę. Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły są zwolnieni z opłat za opiekę oraz wyżywienie również podczas wakacji. Od 16 czerwca od godz. 14 do 19 czerwca do godz. 16 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje organizator wypoczynku.

Czytaj też: Kluby fitness, siłownie i baseny od soboty. „Najtrudniejsze przed nami”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone