SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kwiaty dla Warszawiaków. Zarząd Zieleni rozda mieszkańcom bratki

fot. Pixabay

W poniedziałek rusza akcja miejskich ogrodników „Przygarnij bratka”. Warszawiacy mogą odbierać sadzonki kwiatów w parku Pole Mokotowskie. Akcja związana jest z wymianą ukwiecenia na letnie.

Stołeczni ogrodnicy rozpoczynają prace związane z wymianą roślin w parkach i na skwerach na letnie. – Corocznie, na przełomie maja i czerwca rośliny kwitnące wiosną wymieniamy na gatunki letnie. Przy czym niektóre z nich, np. bratki i stokrotki to rośliny dwuletnie – które kwitną w drugim sezonie wegetacyjnym, a następnie zamierają – informuje Zarząd Zieleni.

Do tej pory wykopane rośliny ładowane były do kontenerów z przeznaczeniem na kompost. Jak informuje Zarząd Zieleni „niektórzy fani ogrodnictwa wybierali z kontenerów wiosenne kwiaty, które jeszcze są w dobrej kondycji. W tym roku zgodnie z sugestiami mieszkańców organizujemy pilotażową akcję +recyklingu+ bratków„.

Sadzonki bratków można będzie odebrać w poniedziałek od godziny 8 do wyczerpania zapasów. Będą czekały na warszawiaków rozłożone na plandekach przy alei głównej Pola Mokotowskiego, w okolicach małych stawów. – Weźcie ze sobą swoje pojemniki – apelują miejscy ogrodnicy.

Na warszawskich skwerach czy w donicach kwiaty cieszą oko mieszkańców od wiosny do jesieni. Nie wszystkie kwiaty są jednak wymieniane. Zakładane są też rabaty bylinowe, obsadzone roślinami wieloletnimi, które rosną w nich przez cały rok.

Czytaj też: Skwer Niepodległości w Siedlcach przejdzie rewitalizację 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone