SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Kwarantanna w Hi-Fi” również w przyszłym roku. Poszerzona formuła

Fragment koncertu Rafała Łuszczewskiego w ramach cyklu "Kwarantanna w Hi-Fi" w RDC/fot. YouTube

Nasz cykl „Kwarantanna w Hi-Fi” także w przyszłym roku! Radio dla Ciebie będzie kontynuowało serię czwartkowych koncertów fortepianowych w studiu emisyjnym. Bohaterami kolejnych recitali nie będą jednak wyłącznie pianiści.

KWARANTANNA W HI-FI. ZOBACZ WSZYSTKIE KONCERTY CYKLU RADIA DLA CIEBIE

Cykl „Kwarantanna w Hi-Fi” w RDC powstał dla wszystkich, którzy przez epidemię koronawirusa stracili możliwość publicznego słuchania i wykonywania muzyki.

Występy najwybitniejszych polskich pianistów naszym studiu można śledzić w każdy czwartek. Realizacja projektu stała się możliwa dzięki dyrektorowi Yamaha Music Poland – Markowi Lamertowi, który udostępnił Radiu dla Ciebie fortepian Yamaha CF6. Pierwotnie miał on być służyć uczestnikom tegorocznego Konkursu Chopinowskiego.

Koncerty prowadzi prezes RDC – Tadeusz Deszkiewicz. – Cykl cieszy się dużą popularnością wśród słuchaczy i artystów, którzy nie odmawiają występów – podkreśla.

Czekają nas równie atrakcyjne koncerty, recitale, bo jednak wybitnych pianistów nie brakuje. Ale to nie będą tylko pianiści. Nasz cykl poszerzymy o nieco większe składy, kameralne, które zmieszczą się w naszym studiu – fortepian i skrzypce, trio, ewentualnie fortepian i głos – zapowiada Tadeusz Deszkiewicz.

Cykl zainaugurował 11 czerwca jeden z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych – Adam Makowicz. W dotychczasowych 19 odsłonach wystąpili również m.in. Karol Radziwonowicz, Włodzimierz Nahorny czy Elżbieta Karaś-Krasztel.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane są na antenie Radia dla Ciebie, a także na naszej stronie rdc.pl i na kanale RDC w serwisie YouTube.

Projekt realizowany jest we współpracy z Narodowym Centrum Kultury oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Czytaj też:

„KWARANTANNA W HI-FI”. NOWY PROJEKT NA ANTENIE RDC!

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone