SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

„Kwarantanna w Hi-Fi” w RDC! Koncert Trio Poll-Varema-Poll

„Kwarantanna w Hi-Fi” w RDC! Koncert Trio Poll-Varema-Poll

Już dziś o 18:05 w studiu Radia dla Ciebie koncert z cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi”. Tym razem naszymi gośćmi będą muzycy Estońskiego Trio Poll-Varema-Poll. Transmisja na rdc.pl, na kanale Radia dla Ciebie w serwisie YouTube, na Facebooku oraz w aplikacji mobilnej RDC.

KWARANTANNA W HI-FI. ZOBACZ WSZYSTKIE KONCERTY CYKLU RADIA DLA CIEBIE

Estońskie trio w składzie Mari Poll (skrzypce), Henry-David Varema (wiolonczela) i Mihkel Poll (fortepian) wystąpi 18 listopada w studio RDC. Koncert będzie częścią europejskiej trasy muzycznej promującej nowy album artystów, na których znalazły się dzieła kompozytorów estońskich. W programie usłyszymy kompozycje estońskich klasyków Artura Lemby i Heino Ellera oraz Ludwiga van Beethovena.

Trio Poll-Varema-Poll od ośmiu lat występuje w prestiżowych salach w Europie i Azji. Mari Poll to skrzypaczka i zwyciężczyni wielu międzynarodowych koncertów, która obecnie pełni funkcję koncertmistrzyni w Orkiestrze Opery Narodowej w Tallinie. Henry-David Varema to wiolonczelista uczący od 2001 roku muzyki kameralnej i nauki na wiolonczeli w Estońskiej Akademii Muzyki i Teatru. Przez wiele lat był członkiem Petersen String Quartet, z którym nagrał liczne płyty (wyróżnione między innymi ECHO Klassik) i występował w najważniejszych salach świata.

Mihkel Poll – czołowy estoński pianista, był rezydentem Estońskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej (ERSO) pod batutą Neeme Järviego. Odbył z nim liczne międzynarodowe trasy i nagrał album z I koncertem fortepianowym Artura Lemby. Koncertuje na całym świecie w tym w takich salach jak nowojorskie Lincoln Center, Philharmonie de Paris czy londyńskie Wigmore Hall. W tym sezonie ma już za sobą serię koncertów w Niemczech, promujących jego płytę z Koncertami Rachmaninowa i Tubina, zaś już w czerwcu zadebiutuje z orkiestrą na scenie Royal Festival Hall w Londynie.

Koncert jest częścią trasy koncertowej promującej najnowszy album zespołu „Estonian Piano Trios”, wydany właśnie przez DUX. Po Warszawie trio wystąpi na żywo w Poznaniu w ramach Nostalgia Festival Poznań a także w słynnych niemieckich salach Konzerthaus w Berlinie i Elbphilharmonie w Hamburgu.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z agencją muzyczną SONORA przy wsparciu estońskiego Ministerstwa Kultury.

Realizacja projektu „Kwarantanna w Hi-Fi” stała się możliwa dzięki dyrektorowi Yamaha Music Poland – Markowi Lamertowi, który udostępnił Radiu dla Ciebie profesjonalny instrument koncertowy – fortepian Yamaha CF6. Koncerty prowadzi prezes RDC – Tadeusz Deszkiewicz. Obecny sezon pianiści zaczęli na fortepianie Bösendorfer, dzięki życzliwości Pana Sylwestra Dmuchowskiego. Teraz wykonawcy prezentują swoje recitale na fortepianie Yamaha. W ubiegłym roku rozszerzyliśmy formułę o inne instrumenty.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane są na antenie Radia dla Ciebie, a także na naszej stronie rdc.pl, na kanale RDC w serwisie YouTube, na profilu na Facebooku oraz w aplikacji mobilnej.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone