SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Kwarantanna w Hi-Fi”. Retransmisja koncertu Karen Edwards w RDC!

fot. RDC

Przeżyjmy to jeszcze raz! Już dziś retransmisja koncertu światowej sławy jazzowej artystki. Przypomnimy występ Karen Edwards, która w studiu RDC gościła 21 stycznia w ramach naszego cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi”. Amerykańska wokalistka, pianistka i kompozytorka śpiewała z takimi sławami jak Stevie Wonder, Prince czy Tony Bennett. Była wielokrotnie nominowana do Nagrody Grammy. Zapraszamy na podróż w głąb amerykańskiego Południa, ale też do świata nowojorskich klubów, gdzie królują gospel, jazz i soul. Koncert na rdc.pl, na kanale Radia dla Ciebie w serwisie YouTube oraz w aplikacji mobilnej RDC.

KWARANTANNA W HI-FI. ZOBACZ WSZYSTKIE KONCERTY CYKLU RADIA DLA CIEBIE

Karen Edwards w swoim repertuarze ma liczne standardy oraz kompozycje Arethy Franklin, Elli Fitzgerald czy Etty James, a polską scenę jazzową darzy szczególną estymą.

Znam polski jazz bardzo dobrze. Zostałam zaproszona do Polski przez kogoś, kogo nazywam ambasadorem jazzu, to gitarzysta Jarek Śmietana. Zaprosił mnie do Polski i przedstawił tej wspaniałej polskiej rodzinie jazzowej, która powitała mnie serdecznie. Miałam szczęście być w Polsce kilka razy i pracować z polskimi artystami. To było cudowne – mówi Edwards.

O spotkaniu z amerykańską artystką opowiada gospodarz wieczoru, prezes Radia dla Ciebie – Tadeusz Deszkiewicz. – To jest efekt mojego przypadkowego spotkania z Karen Edwards, kiedy odwołano jej koncert i poproszono mnie o spotkanie z artystką. Spotkaliśmy się na kolacji i nieśmiało powiedziałem o naszym cyklu i o tym, że chciałbym ,aby u nas wystąpiła, ale pewnie nas na nią nie stać. Okazało się, że spotkanie było tak sympatyczne, że pieniądze nie grają żadnej roli, a ona chętnie u nas wystąpi – mówi.

Jazzowa współpraca z największymi

Artystka występowała z wieloma wybitnymi muzykami z całego świata. – Mnie najbardziej imponuje jej kilkukrotna współpraca z Tonym Bennettem. Mają wiele wspólnych nagrań i koncertów. To zawsze bardzo nobilituje artystów, jeżeli mają tak znakomitych partnerów, a tych partnerów było znacznie więcej – zauważa Tadeusz Deszkiewicz.

Wokalistka zaprezentuje prawdziwe „one-man show”. – Jest to rzeczywiście wybitna artystka, wykształcona, po konserwatorium. Przekonają się Państwo, jak wspaniale gra na fortepianie. Ona siada przy instrumencie, gra, śpiewa i sama robi prawdziwe show – dodaje prezes RDC.

Karen Edwards urodziła się w Południowej Karolinie. Jej pierwszym nauczycielem muzyki był jej ojciec – kierownik muzyczny lokalnego Kościoła Baptystów. Już od czasów dzieciństwa jej głównymi inspiracjami były soul i gospel. Jest absolwentką Uniwersytetu Północnego Teksasu w klasie fortepianu.

Występowała na wielu scenach na świecie, a także w klubach i teatrach muzycznych Nowego Jorku i Los Angeles. Ponadto zajmuje się produkcją filmów o tematyce muzycznej, spełnia się również jako aktorka. Przez kilka lat współpracowała z polskim gitarzystą jazzowym Jarosławem Śmietaną i jego trio. Razem koncertowali w wielu salach muzycznych całej Europy.

Realizacja projektu „Kwarantanna w Hi-Fi” stała się możliwa dzięki dyrektorowi Yamaha Music Poland – Markowi Lamertowi, który w czerwcu 2020 roku udostępnił Radiu dla Ciebie profesjonalny instrument koncertowy – fortepian Yamaha CF6. Koncerty prowadzi prezes RDC – Tadeusz Deszkiewicz. Ubiegły sezon pianiści zaczęli na fortepianie Bösendorfer, dzięki życzliwości Pana Sylwestra Dmuchowskiego. Później wykonawcy prezentowali swoje recitale na fortepianie Yamaha. Obecnie w studiu RDC do dyspozycji pianistów jest fortepian KAWAI.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane są na antenie Radia dla Ciebie, a także na naszej stronie rdc.pl, na kanale RDC w serwisie YouTube, na profilu na Facebooku oraz w aplikacji mobilnej.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone